Články

ADAC testy letních pneumatik 2017

ADAC testy letních pneumatik 2017

V letošním roce jsme pro Vás testovali 31 letních pneumatik pro auta střední třídy (195/65 R15) a pro SUV (215/65 R16). Téměř čtvrtina pneumatik získala známku "dobrá". Důvodem byl především výkon při brzdění na mokré vozovce. Jediná pneumatika získala v tomto testu hodnocení "nedostatečná" a to Yokohama Geolander.

Přezouvání pneumatik

Přezouvání pneumatik

Přezout či nepřezout, to jest, oč tu běží… Tato Hamletovská otázka trápí každoročně nespočetné množství motoristů. Trápení motoristů trápilo české zákonodárce a ti ve snaze ulehčit jim život zavedli povinnost zimního obutí na období mezi 1. listopadem a 31. březnem.

ADAC testy ZIMA 2016 - testy zimních pneumatik

ADAC testy ZIMA 2016 - testy zimních pneumatik

Stačí v zimě celoroční pneumatiky nebo je nutné použít zimní pneu? Chcete-li si zvolit ty nejlepší pneumatiky, testovali jsme sedm celoročních pneumatik pro nižší střední třídu a 28 zimních pneumatik ve dvou rozměrech.

Jak na výběr offroad pneumatik?

Jak na výběr offroad pneumatik?

Kdo by z majitelů terénních čtyřkolek s pohonem 4x4 nebo SUV vozů neznal offroad pneumatiky? Asi málokdo. Avšak je vám určitě jasné, že znát je pouze nestačí, je třeba vědět, jak je správně vybrat, abyste dosáhli u vašeho vozu maximální výkonnosti v daném prostředí, kde se budete nejčastěji pohybovat.