Články

Testy zimních pneumatik 2017

Testy zimních pneumatik 2017

Přinášíme výsledky prestižních ADAC testů zimních pneumatik dvou nejběžnějších typů. První je standardní řada 195/65 R15 T a druhou je 215/65 R16 H, používaná převážně u aut SUV. Testy ukázaly velkou vyrovnanost mezi jednotlivými modely, avšak spíše na úrovni průměru. Modely, které byly ohodnoceny jako "dobré" bylo dohromady v obou řadách pouze čtyři z celkových 32. Potěšující však může být, že pouze jedna pneumatika ze všech testovaných odešla s hodnocením nedostatečná.

ADAC testy letních pneumatik 2017

ADAC testy letních pneumatik 2017

V letošním roce jsme pro Vás testovali 31 letních pneumatik pro auta střední třídy (195/65 R15) a pro SUV (215/65 R16). Téměř čtvrtina pneumatik získala známku "dobrá". Důvodem byl především výkon při brzdění na mokré vozovce. Jediná pneumatika získala v tomto testu hodnocení "nedostatečná" a to Yokohama Geolander.

Přezouvání pneumatik

Přezouvání pneumatik

Přezout či nepřezout, to jest, oč tu běží… Tato Hamletovská otázka trápí každoročně nespočetné množství motoristů. Trápení motoristů trápilo české zákonodárce a ti ve snaze ulehčit jim život zavedli povinnost zimního obutí na období mezi 1. listopadem a 31. březnem.

ADAC testy ZIMA 2016 - testy zimních pneumatik

ADAC testy ZIMA 2016 - testy zimních pneumatik

Stačí v zimě celoroční pneumatiky nebo je nutné použít zimní pneu? Chcete-li si zvolit ty nejlepší pneumatiky, testovali jsme sedm celoročních pneumatik pro nižší střední třídu a 28 zimních pneumatik ve dvou rozměrech.