iF Design Award pro reklamní fotografie Continental

iF Design Award pro reklamní fotografie Continental

Berlínská agentura MetaDesign, pověřená projektem pro divizi pneumatik pro nákladní vozidla společnosti Continental, byla vyznamenána cenou iF communication design award 2008. Šestnáctičlenná porota vyznamenala nové reklamní fotografie související s pneumatikami značky Continental pro nákladní automobily a autobusy.

V pozadí projektu stál nový strategický směr marketingové komunikace divize. Jeho cílem je orientovat produktovou reklamu jasně na zákazníka, který je tak středem obrazového ztvárnění. „Jsou to naši zákazníci, kteří nám dovážejí chléb, kteří vozí naše děti do školy a staví naše domy," řekl marketingový ředitel Dr. Michael Korpiun. „Bylo pro nás jen dalším logickým krokem, abychom je jako „hrdiny každého dne" učinili ústředním motivem kampaně."

V souladu s rostoucí globální přítomností společnosti Continental vznikaly fotografie kromě Evropy také v brazilském Sao Paulu a v čínské Šanghaji. Snímky reflektují mezinárodní charakter zákazníků společnosti Continental a rovněž bylo důležité, aby zákazníci při komunikaci poznali sami sebe.

Kromě nových reklamních fotografií byla rovněž v komunikaci značek zavedena nová segmentace zákazníků, založená na obsahu a formě. Oceněné černobílé snímky zvyšují schopnost identifikace s produktem.

Poznámka: Obrazový materiál je k dispozici ke stažení zde.

Informace o společnosti Continental získáte v češtině také na: www.conti-online.cz

Společnost Continental je jedním z předních světových dodavatelů pro automobilový průmysl. Jako dodavatel pneumatik, brzdných systému, systémů a součástí pro pohonné ústrojí a šasi, přístrojové techniky, automobilové elektroniky a technických elastomerů, přispívá Continental ke zvýšení jízdní bezpečnosti a také k ochraně globálního klimatu. Společnost v současné době zaměstnává přibližně 150 000 zaměstnanců na téměř 200 místech v 36 zemích.
Divize pneumatik pro užitková vozidla, v rámci níž jsou vyvíjeny, vyráběny a do celého světa distribuovány pneumatiky pro nákladní vozidla, autobusy a průmyslové stroje, dosáhla v roce 2007 s více než 8000 zaměstnanci obratu ve výši 1,5 miliardy eur.

Continental je oficiálním partnerem FIFA World Cup 2010TM, který se bude konat v roce 2010 v Jihoafrické republice.