Pneumatiky Continental HSL1 a HSR1 pro větší komfort autobusů

Při použití na dlouhých trasách v regionální a dálkové dopravě – správný výběr pneumatik má vliv na ekonomičnost vozového parku, bezpečnost vozidla a rozhodující dopad na cestovní komfort cestujících, který je v autobusové dopravě tak důležitý. Špičkové hodnoty zde nabízejí pneumatiky Continental HSL1 a HSR1.

Výbava moderních autobusů z hlediska komfortu v ničem nezaostává za jinými dopravními prostředky. Důležitý vliv na cestovní komfort, který je však často podceňován, mají pneumatiky. Pneumatiky významně přispívají k pohodlí cestujících díky nekmitavému chodu a nízké hlučnosti. Nejvyšší komfort na dálkových cestách nabízí HSL1.

Continentalu se podařilo zřetelně optimalizovat jízdní vlastnosti HSL1. Díky geometrii drážek, která byla speciálně vyvinuta pro HSL1, bylo dosaženo velmi tichého chodu a tím nižší hladiny hluku. Vynikající ovladatelnost vozidla a držení stopy zajišťují pneumatiky HSL1 díky kombinaci počítačem optimalizovanému tvaru jednotlivých drážek dezénu a speciální kombinaci směsí ve dvouvrstvém běhounu pneumatiky vyvinuté speciálně pro dálkový provoz.

HSL1 přitom nezvyšuje pouze jízdní komfort. Extrémně široká stopa pneumatiky a celoobvodové žebrování zajišťují rovnoměrné sjíždění, umožňující vysoký kilometrový výkon. Řešení Continental pro prvotřídní cestování přispívá i ke snížení provozních nákladů vozového parku autobusů. Kromě vysokého kilometrového výkonu je na pneumatiky čím dál více kladem také požadavek na jejich nízký valivý odpor. Unikátní koncepce dezénu, jenž díky svému lamelování obvodových žeber snižuje deformace, se speciální kombinací přírodního kaučuku a plniv z nízkou tepelnou absorpcí tepla snižují valivý odpor a tím provozní teplotu.

Alternativou Continental pro použití autobusů v regionální a dálkové dopravě je HSR1. Pneumatika řídicí nápravy, která je při použití pro autobusy vhodná i pro univerzální použití na všech osách se již po léta osvědčuje v mnoha vozových parcích po celé Evropě. Protože právě regionální doprava klade tvrdé požadavky, jako je prudké rozjezdy a brzdění, časté změny směru a různé vlastnosti silnic. Na takové podmínky je žádána pneumatika s vyváženými provozními vlastnostmi, ke kterým patří dobrá ovladatelnost na různých typech povrchů, pravidelné ojetí i při časté akceleraci, brzdění a měnícím se zatížení vozidla.

Speciální profil drážky činí z HSR1 jednu z nejtišších pneumatik své třídy. Kombinace přírodního kaučuku a speciálních plniv přináší flexibilní běhounovou směs, která spolu s lamelovanými žebry dezénu přináší uživatelům mimořádně kvalitní kilometrový výkon a vynikající ovladatelnost i za ztížených klimatických podmínek a zároveň snížení rovnoměrného ojíždění, důležité pro vysoký kilometrový výkon a tím i ekonomické použití, je dosaženo vylepšeným rozložením tlaku na styčné ploše. Pneumatika tak zůstává déle v použití a snižuje provozní náklady.