Pneumatiky Continental opět na předních příčkách.

Pneumatiky Continental opět na předních příčkách.

Continental je jedničkou ve všech oblastech bezpečnosti jízdy

Hannover, 25. září 2008. Pneumatiky Continental letos znovu velmi úspěšně obstály v testech zimních pneumatik. Odborníci z ADAC, ze zákaznického institutu Stiftung Warentest, z rakouského automobilového klubu ÖAMTC, ze švýcarského TCS a ze dvou automobilových časopisů „AutoBild" a „auto motor und sport" porovnávali pneumatiky ContiWinterContact TS 800, TS 810 a TS 830 s více než šedesáti konkurenčními pneumatikami. Výsledky jsou následující: Všechny pneumatiky Continental získaly nejvyšší udělované ocenění - „velmi doporučujeme", „příkladné" nebo „dobré". Zkušební komise vyzdvihovaly vynikající výsledky pneumatik Continental v kritériích týkající se bezpečnosti a výborné vlastnosti na mokrých vozovkách.

Výsledky testů, které byly prováděny spotřebitelskými organizacemi a automobilovými časopisy nejenom v Německu, reflektují výkonnost pneumatik širokého spektra výrobců. Tyto výsledky testů také velkou měrou pomáhají motoristům při výběru pneumatik před zimní sezonou.

Pneumatika ContiWinterContact TS 830: Nejlepší dosažený výsledek od ADAC a Stiftung Warentest
ADAC testovala novou pneumatiku ContiWinterContact TS 830 o průměru 15 a 16 palců. Hned na začátku obsadila tato novinka letošní sezony druhé místo a získala nejlepší hodnocení „velmi doporučená"; také obsadila druhé místo při hodnocení Stiftung Warentest s dosaženým výsledkem „dobrá". Od ÖAMTC byla tato pneumatika vyhodnocena jako „velmi doporučená", stejně tak dopadla u oborníků TCS.
V testech, které provedl ADAC, ÖAMTC a TCS, bylo hodnoceno celkem 19 modelů pneumatik. Ve výsledcích byla popsána pneumatika ContiWinterContact TS 830 jako velmi vyvážená a dostala nejvíce bodů na mokru a ledu, zvláště dobře si pak vedla na sněhu.

Pneumatika ContiWinterContact TS 810: druhá nejlepší od časopisů „auto motor und sport" a „AutoBild"
Tato pneumatika pro vozy střední třídy byla zahrnuta do testu prováděného redakčním týmem „auto motor und sport". Odborníci z tohoto magazínu se sídlem ve Stuttgartu vyhodnotili tuto prémiovou pneumatiku Continental jako „vysoce doporučenou". Také redakční tým časopisu „AutoBild" přidělil pneumatice nevyšší počet bodů a hodnocení „příkladná". V těchto dvou testech bylo představeno celkem 20 modelů pneumatik. Pneumatika ContiWinterContact TS 810 prokázala, že má velmi dobré trakční vlastnosti na sněhu, krátkou brzdnou dráhu a dobře vyvážené vlastnosti na mokrých i suchých vozovkách.

Pneumatika ContiWinterContact TS 800: Vítěz testů Stiftung Warentest, druhá nejlepší u ADAC
Pneumatika ContiWinterContact TS 800 také dobře obstála v testu, který prováděl největší evropský automobilový klub. Zvítězila v testu u Stiftung Warentest a dosáhla vynikající druhé místo v testech, které prováděly ADAC, ÖAMTC a TCS. Pneumatika ContiWinterContact TS 800 byla charakterizována jako velmi vyvážná, nejlepších výsledků dosáhla na mokrých silnicích a zvláště dobře si vedla na sněhu a ledu.