Pneumatiky Continental vedou k úsporám celkových provozních nákladů vozového parku

Otrokovice, srpen 2008. Máme dlouhodobé zkušenosti s tím, že zákazníci dosahují nižší spotřeby pohonných hmot díky našim pneumatikám Continental. V souvislosti s touto skutečností pořádáme v letošním roce soutěž v několika evropských zemích. I v České republice jsme vyzvali své zákazníky, aby se předvedli a ověřili si, že mohou s pneumatikami Continental ušetřit. Mohou dosáhnout nejvyšší úspory pohonných hmot ve srovnání s předchozím obdobím a stát se vítězi soutěže Beat the Best! Uvidíme, kdo se stane českým šampiónem v úspoře paliva!

Soutěž začala prvního června 2008 a poběží do konce srpna. Tato soutěž probíhá zároveň v několika zemích Evropy. Účastníci snížením spotřeby přispějí ke snížení svých provozních nákladů, ale také i k menší zátěži životního prostředí díky nižšímu vypuštěnému objemu CO2.

Vítězem soutěže se stane ten účastník, který dosáhne nejvyššího procentního snížení spotřeby paliva v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Čeká na něj jako odměna sada pneumatik Continental. Základní informace o soutěži a všech zúčastněných vozidlech si můžete přečíst na internetových stránkách: www.beat-the-best.eu.

Pneumatiky pro nákladní automobily Continental jsou hospodárnou a spolehlivou volbou pro zákazníky v každém dopravím segmentu. Jsou konstruovány tak, aby přispívaly k nejnižším provozním nákladům vozového parku a byly vstřícné k životnímu prostředí.

V souvislosti s tím Continental také podporuje projekt Hledáme dopravní společnost třídy A, kterou organizuje Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s. Podstatou programu je udělování certifikátu, který prokazuje, že dopravce je společností „třídy A“ ve vztahu k hospodárnému užití pohonných hmot a zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí. Pro udělení certifikátu je třeba kladné posouzení společnosti v několika kritériích, které se vztahují k úrovni vozového parku, kvality jeho řízení a vztahu společnosti k životnímu prostředí.