10 miliard ušetřených litrů paliva

10 miliard ušetřených litrů paliva

10 miliard ušetřených litrů paliva díky energeticky úsporným pneumatikám Michelin

(Paříž) – Od roku 1992 se díky energeticky úsporným pneumatikám Michelin ušetřilo více než 10 miliard litrů paliva a do ovzduší se tak nedostalo více než 25 milionů metrických tun emisí plynů CO2. 600 milionů pneumatik Michelin šetrných k životnímu prostředí, které se prodaly v posledních 16 letech na celém světě, ušetřilo každou sekundu 43,9 litrů paliva, což odpovídá 109,14 kg CO2 nevypuštěného do ovzduší.

V době, kdy strmě stoupající ceny ropy ovlivňují celosvětově ekonomiku a snižují tak koupěschopnost zákazníků, je to skutečně velká výzva. Svou pneumatikou šetrnou k životnímu prostředí tak pomáhá Michelin aktivně snižovat náklady a dopad silniční dopravy na životní prostřed, protože pneumatiky se skrývají za spotřebou až 1 nádrže benzínu z 5 u automobilů a až 1 ze 3 u kamionů.

Cílem Michelinu je navrhovat pneumatiky, které pomáhají snižovat spotřebu paliva aniž by u nich docházelo ke snižování úrovně bezpečnosti nebo životnosti vzorku.

Závazek chránit životní prostředí a energetické zdroje provází Michelin celou jeho historií. V uplynulých 16 letech vyvinul Michelin ne méně než 4 generace pneumatik šetrných k životnímu prostředí. Poslední řada těchto pneumatik, Michelin Energy Saver opět výrazně snižuje spotřebu paliva a dopad na životní prostředí a uchovává si své skvělé bezpečnostní vlastnosti a největší počet kilometrů ujetých za dobu své životnosti ze všech pneumatik na trhu.