ADAC uděluje Michelin Primacy Alpin nejvyšší vyznamenání

ADAC uděluje Michelin Primacy Alpin nejvyšší vyznamenání

Nová pneumatika Michelin Primacy Alpin skončila v testu, který provedla německá automobilová asociace a největší automobilový klub v Evropě Allgemeiner Deutscher Automobil Club (ADAC), jako celkový vítěz a získala nejvyšší vyznamenání – hodnocení „zvláště doporučené“.
Srovnávací test, který provedl klub ADAC a jeho rakouské a švýcarské protějšky - Österreichischer Automobil-, Motorrad- und Touring Club (ÖAMTC) a Touring Club Suisse (TCS) – obsahoval 16 značek zimních pneumatik 205/55 R16 H.
U pneumatik se testovala jejich přilnavost na sněhem a ledem pokrytých vozovkách i na mokrých a suchých površích. Měřila se také životnost pneumatik a v této kategorii získala  pneumatika Michelin Primacy Alpin ve srovnání se svou konkurencí nejlepší absolutní výsledek.
Pneumatika Michelin Primacy Alpin řeší dvojí výzvu optimalizace bezpečného výkonu a životnosti. Ve fázi návrhu se vedoucí výzkumu a rozvoje společnosti Michelin zaměřili na splnění tří výkonnostních cílů. Michelin Primacy Alpin zajišťuje větší bezpečnost na mokrých površích tím, že snižuje brzdnou dráhu. Tohoto výsledku dosahuje hlavně díky své inovační  gumě s názvem Helio Compound, která obsahuje slunečnicový olej.
Michelin Primacy Alpin také díky své technologii StabiliGrip, která spojuje dva nové designové prvky lamel, zlepšuje ovládání na zasněžených silnicích. Lamely jsou zaprvé vytvořeny tak, aby se do vozovky „zakously“, čímž dochází ke zlepšení přilnavosti. Zadruhé jsou samoblokující a jedna druhou uzamykají, aby zvýšily pevnost dezénu běhounu uvnitř kontaktní plochy, a zaručují tak přesnější kontrolu řízení.
Kromě toho přináší pneumatika Michelin Primacy Alpin díky své dlouhé životnosti a nízkému valivému odporu motoristům úspory. Ve svém hodnocení klub ADAC o nové Michelin Primacy Alpin uvádí: „velmi  vyrovnaná, nejlepší na suchém povrchu, dobrá na sněhu a mokrém povrchu, velmi dobře odolná vůči opotřebení.“