Michelin a Shell Eco maraton 2008

Michelin a Shell Eco maraton 2008

 

(Paříž) Při vývoji nových pneumatik se skupina Michelin vždy zaměřuje na řešení, která mohou pomoci udržitelnému rozvoji dopravy a zároveň redukovat spotřebu paliva.
V souladu s tímto prohlášením, se Michelin pravidelně zúčastňuje Shell Eco maratonu, ekologicky přátelského závodu, jehož cílem je ujet co nejdelší vzdálenost, s co nejnižší spotřebou paliva. Energetická efektivita a spotřeba paliva, patří k vrcholným prioritám výzkumu a vývoje technologického centra Michelin. Ročně do něj společnost alokuje přibližně 600 milionů EUR.
Pro rok 2008, je Michelin jediným výrobcem pneumatik nabízejícím závodním týmům radiální pneumatiku s velmi nízkým valivým odporem, která je nezanedbatelnou součástí úspěchu. V soutěži je to právě pneumatika, která je zodpovědná za překonání 66% až 70% sil bránících vozidlu v pohybu vpřed. Z tohoto pohledu je Shell Eco maraton jediným závodem, který tak extrémně ukazuje na důležitost pneumatiky v celkové ekologické rovnováze.
Pro tento cíl, využil Michelin celou řadu svých zkušeností, znalostí materiálů a jedinečný design tak, aby vyvinul pneumatiku s nejnižší energetickou rovnováhou na světě. Pneumatika přináší nejnižší úroveň valivého odporu – jeden kilogram na tunu, což znamená, že jeden kilogram síly je potřeba k pohybu vozidla vážícího jednu tunu. Pro srovnání, pneumatika stejného rozměru, ale vyrobena bez použítí Michelin radiální technologie, nabízí valivý odpor okolo čtyř kilogramů na tunu. Tzn., že k uvedení do pohybu vozidla o hmotnosti jedné tuny, je zapotřebí čtyřikrát tolik energie.
Úspěchy společnosti Michelin v této oblasti již trvají vice než 60 let. V roce 1946 jsme vynalezli radiální konstrukci pneumatiky. Byl to také Michelin, který v roce 1992 integroval siliku do automobilových pneumatik. Nyní, v roce 2008, je na trhu k dispozici již čtvrtá generace pneumatik s nízkým valivým odporem s názvem Michelin Energy Saver. Novinka redukuje spotřebu paliva o 0,2 litru na 100 kilometrů a emise CO2 o 4 gramy na kilometr.
Ať už je to na silnici nebo na závodním okruhu, Michelin vždy demonstruje totéž odhodlání, navrhnout pneumatiku, která je maximálně energeticky úsporná.