Michelin Energy Saver vyzdvihována TÜV SÜD Automotive pro svou bezpečnost na mokrých vozovkách a úsporu paliva

Michelin Energy Saver vyzdvihována TÜV SÜD Automotive pro svou bezpečnost na mokrých vozovkách a úsporu paliva

 

Testy organizované společností TÜV SÜD Automotive v dubnu a v květnu 2008 jasně dokázaly, že nová pneumatika Michelin Energy Saver v sobě kombinuje jednu z nejkratších brzdných drah na mokré vozovce a nejvýraznější úsporu paliva.
Test brzdných drah byl uspořádán německou organizací. Hodnoceny byly tři pneumatikové rozměry1, takové, které jsou nejčastěji prodávány v obchodech s pneumatikami v Evropě. Porovnání ukázalo, že v náročných jízdních podmínkách, stejně jako na mokré vozovce, Michelin Energy Saver zastaví na kratší nebo srovnatelné vzdálenosti2 jako její prémioví konkurenti. (zpomalení z 80 km/h na 20 km/h).
Navíc, k vysoké bezpečnosti, přidává Michelin Energy Saver také nejvyšší úsporu paliva z hodnocených vzorků na trhu. Dle výsledků testů TÜV SÜD Automotive, redukuje Michelin Energy Saver spotřebu paliva o 0.2 l/100 km3, a to především díky nízkému valivému odporu. Ten je přibližně o 20% nižší než u přímé konkurence4. Efektivita v oblasti úspory paliva znamená také úsporu €125 během životnosti pneumatiky5.
Měření TÜV SÜD Automotive ověřilo a potvrdilo vyváženost nové pneumatiky Michelin Energy Saver která zaručuje vysokou míru bezpečnosti a úsporu paliva. Navíc, jak ukázaly dřívější studie TÜV SÜD Automotive uskutečněné v roce 2007, životnost běhounu je v průměru o 40% delší než u konkurence6.
Dosažení těchto výsledků vyžaduje vysoké investice do vědy a výzkumu. Ročně společnost Michelin alokuje přibližně €600 milionů, s cílem redukovat vliv výroby a produktů na životní prostředí.
Skupina TÜV SÜD patří k předním poskytovatelům technických řešení, kteří jsou stěžejními hráči v oblasti průmyslu, mobility a lidí. Portfolio služeb zahrnuje konzultanskou činnost, kontrolu, testy a expertní hodnocení, stejně jako tréninkovou činnost a certifikaci. Cílem jejich činnosti je spolehlivost, bezpečnost a kvalita, stejně jako ochrana životního prostředí a nákladová efektivita. TÜV SÜD byla založena před 140 lety jako společnost kontrolující parní kotle. Nyní se jedná o mezinárodní firmu. K jejich hlavním úspěšným činnostem patří pravidelné testování způsobilosti vozů k jízdě (“nálepka TÜV”), hodnocení kontrola průmyslových objektů. Centrály pro jednotlivé kontinenty se nacházejí v Mnichově, Peabody a Singapuru. Ve skupině TÜV SÜD pracuje 13,000 zaměstnanců. Tržby za rok 2006 se pohybovaly ve výši 1,168 million euros.
MICHELIN se neustále snaží o zlepšení mobility zboží a osob tím, že inovuje a vymýšlí nové typy pneumatik pro všechny druhy vozidel (osobní automobily, nákladní automobily, motocykly, letadla, těžké stavební stroje, zemědělské stroje, raketoplány). Společnost rovněž nabízí služby v oblasti podpory elektronické mobility (ViaMichelin.com, cestovní průvodce, průvodce po hotelech a restauracích, mapy a cestovní atlasy). Centrála firmy se nachází ve francouzském městě Clermont-Ferrand, France. Pobočky Michelinu se nacházejí ve 170 zemích celého světa. Společnost zaměstnává 121,000 pracovníků. 69 výrobních závodů můžete objevit v 19 různých zemích. Více informací naleznete na www.michelin.com

 

1Tři rozměry: 195/65 R15 H; 195/65 R15 V; 205/55 R16 V.
2Více informací naleznete v příloze k této tiskové zprávě.
3Použit oficiální výpočet: váha vozidla(t) x rozdíl koeficientu valivého odporu (kg/t) x 0.9 x 0.075 (pro vozidla s benzinovým pohonem) nebo x 0.06 (pro vozidla s dieselovým pohonem).
4Test uskutečněn na pneumatikách šesti nejvýznamnějších prémiových značek zakoupených v obchodech v rozměrech 175/65 R14, 195/65 R15 a 205/55 R16
5Na základě průměrné životnosti pneumatiky (45,000 km) a ceny paliva €1.40 za litr.
6Test uskutečněn na pneumatikách šesti nejvýznamnějších prémiových značek zakoupených v obchodech v rozměrech 175/65 R14, 195/65 R15 a 205/55 R16