Michelin uvádí pneumatiky X Energy

Michelin uvádí pneumatiky X Energy

Michelin uvádí pneumatiky X Energy 315/60 R 22.5 XF

– „Michelin Durable Technologies“ poprvé na řídící nápravě

(Paříž) — Nové pneumatiky Michelin X Energy 315/60 R 22.5 XF jsou prvními pneumatikami, které využívají technologie „Michelin Durable Technologies“, vyvinuté speciálně pro řídící nápravy těžkých vozů. Jako originální vybavení jsou v Evropě k dispozici od počátku února.

Při nosnosti 7,5 tuny (stejné jako u modelu 315/70) je tato nová pneumatika určena zejména těm uživatelům, kteří chtějí víceúčelovou pneumatiku vhodnou pro vozy o různé hmotnosti a objemu pro tahače a polopřívěsy. Ocení ji také ti, kdo chtějí pneumatiku, která dokáže zvýšit nosnost řídící nápravy.

Pneumatika o rozměrech 315/60 je vhodná zejména při přepravě vozů. Dříve se musel náklad rozmisťovat velice pečlivě, aby se přední náprava nezatížila přespříliš. Díky inovační struktuře „Infinicoil“, která je součástí technologií „Michelin Durable Technologies“, je pneumatika o rozměrech 315/60 robustnější a nosnost jednotlivých řídících náprav se zvyšuje o 400 kg. Díky ní se také prodlužuje životnost, a to i při vyšším zatížení.

Kromě toho, stejně jako ostatní pneumatiky z řady „Energy“, i tato nová pneumatika znamená snižování spotřeby pohonných hmot. Díky valivém odporu nižšímu o 7 % než u modelu, který tato nová pneumatika nahrazuje, se spotřeba pohonných hmot může snížit až o 190 litrů ročně (srovnání s 315/60 XZA 2 Energy). Další výhodou znamenající úspory je skutečnost, že tuto pneumatiku je možno drážkovat a protektorovat pomocí „Michelin Remix“.

Pneumatika Michelin X Energy 315/60 R 22.5 XF má také stejnoměrnější kontakt směsi s vozovkou, čímž se oproti předchozí pneumatice o 5 % zvyšuje záběr.