Michelin XZM - Záruka dvojnásobné životnosti

Michelin XZM - Záruka dvojnásobné životnosti

Michelin rozšiřuje záruky na pneumatiku Michelin XZM*

Michelin se jako jediný výrobce pneumatik na světě zaručující životnost svých pneumatik pro vysokozdvižné vozíky rozhodl umožnit využití této záruky po celém světě. Po Spojeném království, Španělsku, zemích Beneluxu, Francii, Itálii a Švédsku zavádí Michelin tento systém záruk také v Austrálii.
Pneumatika Michelin XZM pro vysokozdvižné vozíky vydrží nejméně dvakrát déle než plná nebo vrstvená pneumatika. Není to jen konstatování, ale plnohodnotný slib Michelinu, který zaručuje, že pneumatiky opravdu vydrží dvakrát déle. Pokud by tomu tak nebylo, uhradí Michelin případný poměrný rozdíl z nákupní ceny pneumatiky.
Mimo to Michelin zavádí záruku spokojenosti. Pokud nejsou kupující s pneumatikami XZM spokojeni, mohou je do 90 dnů od nákupu vrátit a získat zpět své peníze. Výsledky testování této druhé záruky hovoří samy za sebe: z 10 000 prodaných pneumatik jich bylo vráceno zpět méně než 10.
Záruka životnosti pneumatik Michelin XZM je založena na 3 kritériích výkonu:

Mimořádná životnost.

Vynikající odolnost při intenzivním používání a při náročných podmínkách díky ocelové radiální kostře (což činí pneumatiku fakticky téměř nepropíchnutelnou), a také díky technologii „tubeless bead seal“ (která eliminuje nebezpečí náhlého poklesu tlaku).

Dokonalejší absorpce otřesů a vibrací představující pro obsluhu zvýšení komfortu zároveň pomáhá předcházet úrazům a chrání převážené zboží.
Pneumatika Michelin XZM bude vystavena v hale 25, stánek č. G05 na nadcházejícím veletrhu logistiky CeMAT v Hannoveru, který byl zahájen 27.května. Zde bude také možné získat podrobné informace o poskytovaných zárukách.
* 8 až 15 palců.

Záruka životnosti pneumatiky Michelin podrobněji
Radiální pneumatika Michelin XZM pro vysokozdvižné vozíky má vynikající životnost, které překonává životnost plných nebo vrstvených pneumatik.
Jako důkaz vynikajícího výkonu této pneumatiky zaručuje Michelin dvojnásobnou životnost XZM ve srovnání s plnými nebo vrstvenými pneumatikami nebo nabízí úhradu poměrného rozdílu z nákupní ceny pneumatiky.
Zákazníci Michelinu, kteří používají pneumatiku XZM, tak mohou snížit počet sjetých pneu, což zároveň vede ke snižování rozpočtů na nákup pneumatik nových. Díky tomu, že náklady na pneumatiky představují 25 až 30 procent celkových nákladů na údržbu vysokozdvižných vozíků, představuje Michelin XZM se svou skvělou životností téměř okamžité úspory.

  • Záruka “ Dvojnásobku najetých hodin nebo Michelin uhradí rozdíl”

Záruka, kterou Michelin zavedl ve většině evropských zemí, je jasná: pokud pneumatika XZM nevydrží alespoň dvakrát tak dlouho jako plné nebo vrstvené pneu, uhradí Michelin vzniklý rozdíl. Znamená to, že pokud jsou zákazníkovy plné nebo vrstvené pneumatiky sjeté po 1000 hodinách používání, Michelin zaručuje, že ve stejných podmínkách vydrží XZM 2 000 hodin.
Následující příklad ukazuje, jak taková záruka funguje: Pokud jsou pneumatiky XZM sjeté po 1,800 hodinách místo po 2,000 (nebo po uplynutí 90% záruční lhůty), Michelin uhradí rozdíl ve výši 10 % z prodejní ceny pneumatiky.
Záruka platí dva roky od data zakoupení pneumatik Michelin XZM pro zákazníky, kteří se přihlásili do tohoto programu, a vztahuje se na velikosti 8 až 15”. V Evropě je záruka “nákladů na hodinu” již nabízena společnostem, které mají větší počty vysokozdvižných vozíků. V druhé polovině roku 2008 bude tato záruka také zavedena v Brazílii.
Během více než roku trvání této záruky ve velkých evropských zemích splnila pneumatika Michelin XZM zcela očekávání; nedošlo k žádné úhradě rozdílů ceny, což znamená, že všichni zákazníci byli spokojeni s výkonem XZM ve srovnání s pneumatikami konkurenčními.

  • Michelin XZM: záruka vrácení peněz

Kromě záruky životnosti pneumatiky zavedl Michelin také záruku vrácení peněz.
Do 90 dnů od uskutečnění nákupu může jakýkoliv zákazník v případě nespokojenosti pneumatiky XZM vrátit a dostane zpět plnou zaplacenou cenu.

  • Záruka jištěná téměř nepropíchnutelnou pneumatikou

Zákazníci, kteří mají vysokozdvižné vozíky, obecně častěji používají plné pneumatiky a zdráhají se vyzkoušet pneumatiky plněné vzduchem, kterým hrozí nebezpečí propíchnutí. U tradičních pneumatik je toto riziko poměrně značné, na rozdíl od pneumatiky Michelin XZM, která je téměř nepropíchnutelná díky použití technologie radiální kostry pneumatiky. Kromě toho XZM využívá také systém Michelinu Tubeless Bead Seal, který eliminuje nebezpečí náhlé ztráty tlaku v pneumatice. Radiální konstrukce stavby
Michelin přidal tento typ záruky k XZM v roce 2006 proto, aby upozornil na skutečnost, že je téměř nepropíchnutelná a také proto, aby demonstroval svým evropských zákazníkům výjimečnou odolnost pneumatiky vůči poškození i propíchnutí.
Výsledky hovoří samy za sebe: méně než 10 vrácených pneumatik na 10 tisíc prodaných, což představuje míru návratovosti 0,1%.
Tři výhody díky použití technologie radiální kostry pneumatiky
Vzduchem plněné pneumatiky díky technologii použité při jejich výrobě lépe absorbují otřesy než pneumatiky plné.
Tato technologie má tři nesporné výhody:
• Vyšší komfort pro obsluhu.
• Větší ochrana přepravovaného zboží.
• Nižší náklady na údržbu vysokozdvižných vozíků.
Proto je používání pneumatik Michelin XZM nejen výborným způsobem, jak snížit náklady, ale také může být rozhodujícím faktorem při snaze zlepšit pracovní podmínky obsluhy.
Michelin představí na CeMATu první prototyp pneumatiky, která nezanechává stopu
Michelin XZM nejen že vydrží dvakrát déle než plná nebo vrstvená pneumatika, ale také zanechává na silnici nebo ve vzduchu jen poloviční množství gumy ve srovnání se svými konkurenty. Proto podává tato pneumatika skvělý “neznačkující” výkon.
Michelin se stále dívá dále do budoucnosti. Jako reakci na požadavky potravinářského, farmaceutického, automobilového a elektronického průmyslu, které vyžadují stále nová řešení přispívající ke zlepšování čistoty pracovního prostředí a nižší ekologické náročnosti provozů, vyvinul Michelin první prototyp pneumatiky, která nezanechává stopy.
Pneumatika je vyrobena z nové generace gumové směsi, která nezanechává stopy na ploše a zároveň má dlouhou životnost a je odolná proti propíchnutí.
Příloha: Tabulka velikostí pneumatiky Michelin XZM
V roce 2009 budou uvedeny na trh 3 nové velikosti.