Nová řada pneumatik Michelin X Energy SaverGreen představena

Nová řada pneumatik Michelin X Energy SaverGreen představena

Nová řada pneumatik Michelin X Energy SaverGreen exkluzivně představena na novince Renault Magnum

Michelin nechává odhalit svou novinkovou řadu Michelin X Energy SaverGreen v rámci exklusivní premiéry nového Renaultu Magnum.

S touto novou nabídkou, začleněnou do Optifuel Solutions, Renault Magnum opět potvrzuje svou jedinečnou pozici v rámci dálkové přepravy.

Společnost Michelin byla zapojena do programu inovace tahačů společnosti Renault, již v průběhu návrhu nového modelu pro dálkovou přepravu. Toto partnerství umožnilo Michelinu vytvořit hmatatelný přínos k celkové energetické efektivitě Renaultu Magnum. Pneumatiky Michelin X Energy SaverGreen, které nový tahač obouvá, umožňují vozidlu spotřebovat méně paliva a tím i snížit emise CO2 a plyny mající vliv na skleníkový efekt. Tato přidaná hodnota se stává čím dál tím důležitější v sektoru činnosti, kde ropa odpovídá za jednu třetinu všech nákladů tahače.
Cílem Michelinu pro nový Renault Magnum je viditelný příspěvek k ochraně životního prostředí, při zachování vysoké úrovně bezpečnosti. Bezpečnosti založené jednak na tuhosti kostry a také na vysoké úrovni přilnavosti a to i v případě horších jízdních podmínek (např. mokrá vozovka).
Na jedné straně pochází tuhost a výdrž kostry Michelin X Energy SaverGreen z jedinečně vnitřní architektury Infinicoil a technologie Michelin Durable. Na druhé straně se na unikátních jízdních vlastnostech nové pneumatiky podílí také patentované lamely “dvojitá vlna”, vyvinuté rovněž v rámci technologie Michelin Durable.
Řada Michelin X Energy SaverGreen nabízí kombinaci bezpečnosti a nižších nákladů na provoz při zachování významné úspory paliva a maximální životnosti pneumatiky.