Výkon obohacený o krásu

Výkon obohacený o krásu

Pneumatika pro kola Michelin Pro3

V loňském roce se prototyp pneumatiky Michelin Pro3 objevil v posledních etapách cyklistického závodu Tour de France. Letos využívá Michelin letní období k představení 3 nových avantgardních barev pneumatiky Pro3: svítivě žluté, signální oranžové a slonovinové.

Při vývoji této barevné palety spojil Michelin své síly s mezinárodní společností zabývající se výzkumem v oblasti stylu a trendů. Partneři výzkumu si představují profil budoucího cyklisty, založený na inspiraci z takových oborů jako je architektura, móda, klenoty a design luxusních aut, jako někoho, kdo hledá velkou preciznost, výkon, vybraný styl nebo městskou eleganci.
Výzkum tedy vedl k definování následujících tří barevných schémat:

  • “Tradice”, zahrnující modrou, červenou, žlutou, odstíny šedé a černou.
    Tyto barvy lze nalézt v celém odvětví cyklistiky a často je využívají výrobci kol. Odstíny šedé a černá evokují preciznost i svět šperků.
  • “Výkon”, které obsahuje svítivě žlutou, signální oranžovou a digitální modrou.
    Tyto intenzivnější barvy evokují výkon a vrcholové konkurenční sporty.
  • “Koncepce”, se slonovinou jako symbolem dnešního retro moderního sportu, elegance a šik sportovních aktivit.

Přenesení těchto barev z papíru na gumu se stalo opravdovou výzvou, protože pro “krásu jen pro krásu samotnou” není při navrhování pneumatik místo. Design pneumatik Michelin Pro3’s se soustředil plně na výkon a bylo zcela mimo diskuzi uvažovat o tom, že by nové materiály mohly ovlivnit výjimečné vlastnosti pneumatiky Proto výzkumníci z Michelin Technology Center a chemici přišli s novým složením gumy, které umožňuje jejich výrobu v těchto nových barvách: svítivě žluté, signální oranžové a slonovinové.

Bez ohledu na barvu má pneumatika o 27% větší přilnavost k povrchu ve srovnání s Pro2 Race a její valivý odpor patří pro váhu 200 g na trhu mezi ty nejmenší.

Profesionální i amatérští cyklisté najeli při silničním testování pneumatiky milión kilometrů za jakéhokoliv počasí a na různých površích, přičemž její průměrná odolnost proti píchnutí byla 5,919 kilometrů. Pokud je tedy průměrná životnosti této pneumatiky odhadována na 3,600 kilometrů, ze statistického hlediska to znamená, že se pneumatiky dříve sjedou než dojde k jejich prvnímu píchnutí.

Michelin Pro3 bude od září k dispozici ve svítivě žluté, signální oranžové a slonovinové a již nyní je v obchodech dostání v šedé, červené, tmavomodré, digitální modré a žluté barvě. Tato závodní pneumatika je navržena pro všechny cyklistické nadšence, kteří si chtějí dopřát něco zvláštního.