Kalendář Pirelli 2008 se v listopadu představí v Šanghaji

Kalendář Pirelli 2008 se v listopadu představí v Šanghaji


Milán/Praha 23. července 2007


Kalendář Pirelli, který je již tradičně považován za symbol oslavy krásy, ženské rafinovanosti, erotiky a především nevšedního a neopakovatelného přístupu k zobrazení ženy, připravuje svou letošní celosvětovou premiéru. Uskuteční se v listopadu v Šanghaji, kde byl kalendář Pirelli 2008 připravován. Nejlidnatější čínské město nabídlo jedinečnou příležitost pro realizaci tohoto díla v neopakovatelném prostředí. Vynikající kulisou se stala pověstná hříšná Francouzská čtvrť se svými nevěstinci, domy prchavé lásky. Nelehký úkol vytvořit něco, co jiný fotograf dosud neudělal, a nabídnout unikátní fotografie pro každý měsíc roku dostal fotograf světového jména Patrick Demarchelier. Francouzský umělec proslul svými mezinárodními fotografickými projekty. Právě on byl obdivován princeznou Dianou a jako první nebritský fotograf dostal příležitost zvěčnit britskou královskou rodinu.


Protagonistkami letošního vydání jsou mezinárodně známé modelky a herečky, jako Gemma Ward, Catherine McNeil, Doutzen Kroes, Agyness Deyn, Coco Rocha, Lily Donaldson, Sasha Pivarova či Caroline Trentini. Slavný kalendář obohatí také asijské krásky jako modelky MoWan Dan a Du Juan, ale mezi všemi se vyjímá jedno jméno: Maggie Cheung, slavná herečka čisté východní krásy, která je dnes světově známá díky rolím v Police Story (1985), Super Cop (Super polda) (1992) nebo nejnověji ve filmech In the Mood for Love (Stvořeni pro lásku) (2000) a Hero (Hrdina) (2003). Dnes je jednou z nejslavnějších asijských filmových hvězd.


„Kalendář Pirelli se původně stal pojmem na poli fotografie a synonymem něčeho unikátního, krásného a v mnohém nadčasového," uvedl Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech. „V posledních letech však symbolizuje něco, co předčilo původní smysl a záměr. Pro mnohé se stal také synonymem charity, která pomáhá opravdu potřebným, a tím je kalendář ještě cennější," dodal Zdeněk Vacl.


Kalendář Pirelli byl poprvé představen v roce 1964 a s výjimkou let 1975-1983, kdy nebyl vydáván, každoročně nabízí výjimečnou světovou fotografickou událost. Na jeho tvorbě se podíleli přední světoví fotografové, např. Richard Avedon, Annie Leibovitzová, Peter Lindbergh nebo Bruce Weber. Krásky z titulních stran společenských a módních časopisů a největší hvězdy přehlídkových mol i filmového plátna jsou spojovány právě s tímto fotografickým skvostem. Patří k nim Naomi Campbell, Cindy Crawford, Jennifer Lopez, Kate Moss nebo naše Karolína Kurková a mnohé další. Vždy je vyrobena limitovaná série 30 000 kalendářů, které jsou určeny pro významné zákazníky, slavné osobnosti a hlavy států. Kalendář Pirelli 2007 převzal i prezident republiky Václav Klaus. V posledních letech se u nás stal kalendář Pirelli předmětem internetových aukcí. Aukce uskutečněná v loňském roce vynesla rekordních půl milionu korun, které šly na konto Masarykova onkologického centra.


Snímky z přípravy kalendáře jsou ve vysokém rozlišení k dispozici.

Další informace naleznete na internetových stránkách www.cz.pirelli.com.