Letní testy pneumatik 2007

Letní testy pneumatik 2007

Jako každý rok, tak i v roce 2007 prokázala firma Pirelli špičkové vlastnosti svých letních pneumatik v německých testech prováděných z podnětu předních motoristických časopisů. Od roku 2003 dosahujeme v porovnání s hlavními konkurenty vždy velmi dobrých výsledků v těchto testech, zvláště v kategorii UHP, kde Pirelli zaujímá trvale přední místo. Předchozí tabulka uvádí nejdůležitější hodnocení pneumatik Pirelli a shrnuje hlavní body testů.

Na jedné straně jsme velice hrdí na náš nový UHP výrobek P Zero, který zvítězil ve dvou testech dvou různých rozměrů (245/40R18 a 235/35R19), „pokořil" své konkurenty a obdržel vysoké hodnocení, zejména za suchých podmínek. Na druhé straně si Pirelli udržuje optimální výkon také s dalšími profily pneumatik jako P7 (2 vítězství) a Scorpion Zero Asimmetrico (1 vítězství). To znamená, že Pirelli je konkurenceschopná v celé škále svého sortimentu.

 

ADAC Motorwelt (D), březen 2007

V jednom z nejdůležitějších testů motoristického časopisu, známém svou náročnosti a specializací, dosáhly oba soutěžící vzorky pneumatik Pirelli velmi dobrých výsledků. V první kategorii testované na VW Lupo (155/70R13) byl výrobek P3000E vyhodnocen jako „velmi doporučený". Testovacímu týmu prokázal velmi vyvážené jízdní vlastnosti a vynikající výkon na mokrém povrchu.

Druhá kategorie 205/55R16 byla testována na voze Peugeot 407 se vzorkem P7. Také v tomto případě obdržela firma Pirelli hodnocení „velmi doporučený" výrobek a zvítězila díky vyváženým vlastnostem, vynikajícímu výkonu na mokrém asfaltovém povrchu a nízkému stupni opotřebení.

Stejný test provedl v Německu přední časopis Stiftung Warentest a v Rakousku časopis Auto Touring.

 

Auto Bild SportsCars (D), duben 2007

Jeden z nejreprezentativnějších časopisů zabývající se tuningem udělil naší P Zero Nero (205/45R16) 3. místo z 10 testovaných s hodnocením „příkladný" výrobek. Deset konkurenčních pneumatik bylo testováno na VW Polo GTI a dočkali jsme se velkého překvapení: vítězem v tomto testu se stal korejský výrobek Hankook Ventus S1 evo!

Komentář k naší pneumatice zněl: „Je to velmi přesvědčivá univerzální pneumatika s vysokou přesností řízení a dynamickými jízdními vlastnostmi na mokrém i suchém povrchu. Krátká brzdná dráha na mokré vozovce".

 

 

Auto Zeitung (D), únor 2007

Velmi populární německý automobilový časopis testoval Pirelli P7 v rozměru 225/55R16 na voze Mercedes třídy E. Testu se zúčastnilo 9 hlavních konkurentů.

Komentář vydavatele zněl: „Přesné a harmonické reakce ji činí nejlepší z hlediska ovládání a brzdění za mokra. Na suchém povrchu má velmi dobré brzdné vlastnosti, optimální v ovládání a slalomu: nejlepší z testovaných. Navíc je velmi bezpečná a snadno ovladatelná."

 

Auto Zeitung (D), duben 2007

V dubnovém vydání testoval Auto Zeitung některé pneumatiky SUV v různých podmínkách: v terénu, za mokra i za sucha. Tým otestoval 7 různých konkurenčních značek v rozměru 235/60R18 na voze Volvo XC90: Continental Cross Contact UHP, Dunlop SP Sport 9000, Goodyear Eagle F1 SUV 4x4, Michelin 4x4 Diamaris, Nokian NRVi Sport Utility, Pirelli Scorpion Zero Asimmetrico a Yokohama Advan S.T.

Jasným vítězem se stala firma Pirelli s vynikajícím výkonem v terénu a na suchém povrchu: nejlepší z testovaných.

 

Auto Zeitung (D), květen 2007

Ve 3. testu prováděném na jaře tohoto roku časopisem Auto Zeitung dosáhla firma Pirelli 3. vítězství. Tentokrát byly pro test vybrány pneumatiky z kategorie UHP: nová P Zero byla v tomto testu zdaleka nejlepší. Vůz Audi TT 2.0 obutý do P Zero 245/40R18 prokázal vynikající vlastnosti na suché trati. Naše pneumatiky zvítězily na suchém i mokrém povrchu, „velmi vysoký výkon a optimální jízdní vlastnosti za mokra: nejlepší z testovaných. Na suché vozovce zdaleka nejlepší z testovaných: rychlejší ve slalomu a ovládání, nejkratší brzdná dráha; bezpečné a snadno ovladatelné ", zněla poznámka vydavatele.

 

Powercar (D), duben 2007

V tomto německém automobilovém časopise zaměřeném na vysokou výkonnost získala Pirelli P Zero Nero hodnocení „příkladný" výrobek a 3. místo z 8 letních pneumatik testovaných ve sportovní velikost 245/30ZR20 na Audi TT 2.0.

Poznámka testovacího týmu zněla: „Italský výrobek je velmi blízko nové Goodyear a Vredestein. Rozdíly ve vlastnostech jsou skutečně nepatrné".

 

Promobil (D), květen 2007

Nejpřednější evropský časopis specializovaný na dodávkové a kempinkové vozy vyhodnotil Pirelli Camper L6 jako „velmi dobrou". Naše pneumatika testovaná v rozměru 215/70R15 na Fiat Ducato získala 2. místo za firmou Continental. Je to díky jejím optimálním jízdním vlastnostem na mokrém povrchu a vysokému stupni bezpečnosti.

 

Sport Auto (D), březen 2007

Jeden z nejpřednějších německých automobilových časopisů udělil nové Pirelli P Zero nejlepší hodnocení v testu letních pneumatik. Devět soutěžících pneumatik (Pirelli P Zero, Hankook Ventus S1 Evo, Goodyear Eagle F1 Asymmetric, Dunlop SportMaxx GT, Michelin Pilot Sport 2, Vredestein Ultrac Sessanta, Continental SportContact 3, Bridgestone"N0" Potenza RE050A a Yokohama Advan Sport) bylo testováno ve sportovní velikosti 235/35ZR19 na BMW 335.

Síla Pirelli spočívá ve velmi vysokém stupni přilnavosti a velmi vyvážených jízdních vlastnostech na suché vozovce, zatímco hlavní předností na mokré vozovce je velmi krátká brzdná dráha.