Na frankfurtském autosalonu se Golf GTI Pirelli po 25 letech vrací na scénu

Na frankfurtském autosalonu se Golf GTI Pirelli po 25 letech vrací na scénu

Na frankfurtském autosalónu, který se konalí od 13. do 23. září 2007, představilo Pirelli nejednu novinku. Na výsluní se dostal nový Golf, vytvořený ve spolupráci s Volkswagen, který si užívá nezanedbatelné pozornosti díky svým technickým a estetickým vlastnostem, přičemž mu lidé již přisuzují budoucnost v roli okamžité klasiky.

Na německém veletrhu debutovala celá řada oceněných firem ze světa i Evropy s originální vybavavou pneumatik Pirelli: od Ferrari F430 Scuderia přes Bentley Continental GT Speed, nový kompaktní VW Tiguan SUV, až po originální kombík Mercedes-Benz Class C "T" a BMW Řady 1 Coupé.

 

Frankfurt, 24. září 2007

Zdvihá se opona, zakrývající nový Volkswagen Golf GTI Pirelli. Sportovní vůz z Wolfsburg, vystavovaný najednou ve stáncích Pirelli a VW na Frankfurt Motor Show, přichází na trh po nějakých 25 letech po debutu prvního Golfu GTI Pirelli, kterého se prodalo 10500 kusů jen během prvního půl roku a dnes patří ke sběrateli velmi ceněným vozům. Nový Golf Gti Pirelli, stejně jako jeho předchůdce z roku 1983, kombinuje italskou technologii a styl se severoevropskou technologií a stylem, přičemž stejně, jako jeho předchůdce, již vzbudil pozornost fanoušků. Mezi hlavní vlastnosti nového italsko-německého sportovního vozu patří 18palcové speciální ráfky 5P Pirelli z odlehčené slitiny, kokpit, jehož design je inspirován běhounem nové P Zero Pirelli a nejsilnějším motorem, který byl kdy pro GTI postaven. Čtyři válce o celkovém obsahu dvou litrů přeplňované turbem s přímým vstřikováním, který dokáže nový Golf GTI Pirelli popohnat až do rychlosti 245 kmh a 100 kmh dosahuje za pouhých 6,8 sekundy, přičemž se tato doba ještě zkracuje na 6,6 sekundy pro verzi s dvojspojkovou sekvenční převodovkou (DSG), která není součástí základního vybavení a zajišťuje stálou rychlost vozu i při změně převodu.

Výkon pasuje Golf GTI Pirelli na vrchol jeho segmentu bez toho, že by byla negativně narušena úroveň spotřeby, která je značně skromná: ujetí 100 kilometrů vyžaduje pouhých 8,2 litrů paliva, což se s DSG ještě sníží na 7,9 litru. Nový Volkswagen-Pirelli je navíc ve standardní verzi vybaven novými P Zero, vyvinutým speciálně pro supersporty, přičemž byla adaptována jako originální vybavení i dalšími supersporty. Golf GTI Pirelli bude dodáván ve čtyřech barvách, včetně Sluneční žluti, vytvořené pouze pro tento model, přičemž nárazníky budou mít stejnou barvu, jako karoserie.

Nejkrásnější automobil na veletrhu. Nové Pirelli P Zero je možno rovněž spatřit na velmi originální Bentley Continental GT Speed, ještě energičtějšího slavného britského kupé, s výkonem až 610 bhp. Bentley si rovněž Pirelli PZero Rosso vybral pro Brooklands, prestižní kupé, a jeho další modely Arnage a Azure. Brooklands si svou celosvětovou premiéru zažilo minulý březen, je na prodeji na Italském trhu za 330000 euro.

Další velice významnou novinkou Pirelli, která měla svůj debut ve Frankfurtu je Ferrari F430 Scuderia, verze, odvozená ze soutěže salónů v Maranello. S využitím zkušeností nasbíraných v závodech Ferrari Challenge (Pirelli je výhradní dodavatel po dobu patnácti let) společnost z Modeny vyvinula "extrémní" verzi F430, které při této příležitosti používá P Zero Corsa. Další s nápisem "made in Italy", kromě vysoce výkonných pneumatik Pirelli, bude na autosalónu ve Frankfurtu rovněž k vidění nové Maserati Quattroporte GT S, charakteristické svým jednoznačně sportovním obložením.

Řešení Pirelli pro ekologickou jízdu. Na veletrhu znamená "made in Italy" rovněž ekologii. Pirelli proto dodává pneumatiky pro Fiat s jeho eko variantou Panda. Automobil bude vybaven pneumatikami P4 Cinturato Pirelli, první z nové rodiny ekologických pneumatik Pirelli, inspirovanými slavnou řadou pneumatik, které italský automobilový průmysl doprovázela od konce druhé světové války až do sedmdesátých let.

Vozidlo se pyšní inovativními technickými řešeními, které snižují jeho negativní vliv na životní prostředí např. hojné použití uhlíkových vláken a speciální oceli, při snížení objemu a váhy příslušenství, jako je klimatizace. Pirelli Fiatu dodává nové Cinturato P4, optimalizované novými směsmi, které snižují jeho valivý odpor a dále zvyšují jeho dynamiku, například v oblasti bočního držení směru a brzdné dráhy.

Italy mají nejraději Němci. Nejen Itálii. Ve Frankfurtu je Pirelli favoritem pro nejnovější výrobky nejprestižnějších německých výrobců automobilů. Od Volkswagen Tiguan compact SUV (homologováno s 16ti palcovými P6) po BMW Řady 1 Coupé (které má tři velikosti Pirelli Eufori@), stejně jako nové BMW M3 - které má v originální výbavě Pirelli P Zero - Volkswagen Passat R36, který obouvá P Zero ve velikostech od 19ti palců, přičemž nelze zapomenout na Mercedes-Benz Class C "T" (varianta kombi) které je vystavováno - podle verze - se 16ti nebo 17ti palcovými pneumatikami Pirelli P Zero Rosso nebo Nero.

Na druhou stranu Audi vystavuje své nejnovější modely jako RS6, vybavené 20ti palcovými pneumatikami P Zero a R8 V10 s 19ti palcovými pneumatikami P Zero.

Porsche zrovna dalo zelenou technologické homologaci 19ti palcových P Zero Corsa na své silné 997 GT2, které bude během několika měsíců vyráběno v továrně ve Weissachu s tím, že bude obuto do "Corsa" tj. super sportovní varianty řady P Zero.

Na veletrhu ve Frankfurtu Pirelli rovněž vystavuje svou zimní řadu, která se v Německu každoročně pyšní umístěním v těch nejtvrdších testech např. těch, které pořádá Adac (Německý automotoklub) a články v nejprestižnějších časopisech o automobilismu. Zimní řada Pirelli představuje důležitou novinku, zejména na německém trhu: zimní W270 Sottozero tj. první zimní pneumatiku Pirelli s rychlostním indexem "W" až do 270 Km/h. Na veletrhu bude také nové Pzero, a to v nové atraktivní červené livreji.