Pirelli představuje další film, Mission Zero

Pirelli představuje další film, Mission Zero

Praha/Řím XX. března 2007

Společnost Pirelli, významný světový výrobce pneumatik, optických kabelů a dalších produktů po úspěchu svého prvního filmu The Call, uvádí na internetu svůj druhý film, Mission Zero. V něm je hrdinka, zosobněná Umou Thurmanovou, v nervy drásající situaci předmětem pronásledování a zločinci se ji v divoké honičce v ulicích

Los Angeles snaží dohnat a zastřelit. Uma však díky skvělému Lamborghini Gallardo obutého do technologické novinky

a světové špičky pneumatik Pirelli Pzero pronásledovatelům uniká i díky svému vynikajícímu řidičskému umění a nakonec si rychlou bezpečnou jízdu vychutná…

Osmiminutový filmový snímek, který je dostupný pouze na internetu, chce zopakovat velký úspěch, který měl jeho předchůdce, již zmíněný The Call. Za necelý rok jej od jeho uvedení shlédlo více než 5 milionů diváků ve 216 státech a územích, od velkoměst až po polárníky na antarktických základnách. Film bude volně ke shlédnutí na www.pirellifilm.com.

„Záměrem Pirelli je více využít internet jako prostředek komunikace a nabídnout spojení umění a zábavy na jedné straně a současně podpořit naši značku v lidském povědomí,“ uvedl Ing. Zdeněk Vacl, marketingový manažer,“ Pirelli Tyre Czech. „Úspěch prvního snímku jen potvrdil známou skutečnost, že značku produktu je možné představit a komunikovat jinak, nově a divák ji, pokud je námět skvěle zpracována, akceptuje,“ dodal Zdeněk Vacl.

Koncept Pirellifilm není tak docela světovou novinkou a byl již dříve využit jako metoda komunikace

k zákazníkovi. Pirellifilm je však odlišný v tom, že se jedná o dlouhodobý projekt, který, jak ukazují první dva snímky, je charakterizován jak zajímavým obsahem filmu samotného tak i tím, že film je režírován významnými světovými režiséry. Tak je tomu i u prvního ze série filmů Pirelli, The Call, kdy režisérem byl Antoine Fuqua (natočil např. Krále Artuše nebo Training Day). Druhý snímek režírovala Kathryn Bigelow, která se představila několika pozoruhodnými filmy, jako např. divácky velmi úspěšným celovečerním filmem Point Break, i dalšími snímky. Připomínáme Strange Days, K-19, The Widowmaker a lze jmenovat další. A hrdiny jsou hvězdy světového šoubiznysu, jakými se u The Call představili americký herec Johnem Malkovitchem a modelka Naomi Campbell.

Stále více lidí standardní reklamu nečte, nesleduje, v televizi ji vypíná a je potřeba hledat a nacházet nové formy jejich oslovení. Projekt Pirellifilm znamená podporu specifického budování značky, který firma Pirelli zvolila jako osobitou cestu vymaňující se z tradičního pohledu na propagaci značky

i výrobku. Nejznámějším projektem je světoznámý a v uměleckých i podnikatelských kruzích oceňovaný a respektovaný Kalendář Pirelli, který se stal od roku 1964, kdy byl poprvé představen, reprezentantem firmy Pirelli a současně i něčím, co dnes žije do jisté míry samostatným životem.

A mnohdy jediným spojovacím článkem mezi světovým výrobcem pneumatik a kulturně-společenským fenoménem, jako je Kalendář, je právě a jen značka Pirelli.

 

Další informace naleznete na internetových stránkách www.pirelli.com.