Rallye Lisabon – Dakar se silnou účastí Pirelli právě začíná

Rallye Lisabon – Dakar se silnou účastí Pirelli právě začíná

Praha, 4. ledna 2007

V sobotu 6. ledna se z Lisabonu na trať dlouhou 8696 km vydá 240 motocyklů a čtyřkolek, 185 automobilů a 80 kamionů. A právě velká část kamionů bude vybavena pneumatikami Pirelli PS22. Samotnou tovární podporou Pirelli budou disponovat 3 týmy, včetně historicky jednoho z nejúspěšnějších účastníků rallye Loprais Tatra Team.

Poprvé od roku 1986 nebude sedět šestinásobný vítěz Karel Loprais v závodním kamionu, ale v novinářském voze. Řízení tak přebíra jeho synovec Aleš, který společně s Petrem Gilarem tvoří posádku ambiciózního vozu Tatra 815 4x4. Pro tento ročník musel být vůz nově homologován kvůli většímu množství dílčích úprav, jdoucí nad rámec původní homologace. Jedná se např. o odlišné uložení předního torzního stabilizátoru, větší vrtuli chladiče nebo upravenou kabinu. Podstatnou změnou je i výběr nákladních pneumatik Pirelli PS22, kterou Karel Loprais komentoval takto : „Registrujeme již delší dobu skvělou výkonnost pneumatik Pirelli a proto jsme velmi rádi, že jsme mohli navázat přimou spolupráci s českým zastoupením. Předsoutěžní testování v písčitých dunách Tunisu nás přesvědčila o správném kroku spojit náš vůz s italským výrobcem pneumatik. Jsem přesvědčen, že náš tým bude aspirovat na nejvýšší přičky."

Celkem sedmnáct závodicích Čechů v 29. ročníku Rallye Lisabon - Dakar bude očekáváno 21. ledna v cíli v Dakaru. Všichni příznivci budou jistě velmi bedlivě sledovat výkony vozu se startovním čislem 512. Aktualni informace naleznete na www.loprais.cz