Pneumatiky Continental dosáhly během posledních testů zimních pneumatik nejvyššího hodnocení

Pneumatiky Continental dosáhly během posledních testů zimních pneumatik nejvyššího hodnocení

Pneumatiky Continental dosáhly během posledních testů zimních pneumatik nejvyššího hodnocení

Organizace ADAC, Stiftung Warentest, ÖAMTC, TCS a časopis auto motor und sport publikovali výsledky testů

Pneumatiky pro střední třídu vozidel a kompaktní osobní automobily se vyznačují mimořádně dobře vyváženými vlastnostmi

Dobře hodnoceny byly i zimní pneumatiky Uniroyal a Semperit. Odborníci opět vydávají varování týkající se bezpečnosti levných pneumatik

Hannover, 25. září 2009 - Zimní pneumatiky Continental tento rok opět získaly nejvyšší hodnocení odborníků na testování pneumatik z předních motoristických časopisů a autoklubů v německy mluvících zemích. V kategorii vozidel střední třídy byla v testech prováděných ADAC (Německým automotoklubem), ústavem pro ochranu spotřebitelů Stiftung Warentest, ÖAMTC (Rakouským automobilovým, motocyklistickým a turistickým klubem) a TCS (Švýcarským turistickým klubem) jednomyslně vybrána jako nejlepší pneumatika ContiWinterContact TS 830 v rozměru 205/55 R 16 H. Tato pneumatika byla oceněna prvním místem také časopisem auto motor und sport (ams) a byla jedinou zimní pneumatikou, která obdržela hodnocení „velmi doporučujeme“. Organizace ADAC, ÖAMTC a TCS podobně přidělily své nejlepší hodnocení „velmi doporučujeme“ pneumatice ContiWinterContact TS 800 v rozměru 185/60 R 14 T a ústav Stiftung Warentest vyhlásil tuto pneumatiku spadající do kategorie pro kompaktní vozy vítězem testu.

Odborníci se shodli nejen na vyhodnocení testu. Byli také jednomyslní při oceňování klíčových charakteristik výkonu pneumatiky: „Mimořádně dobře vyvážená pneumatika, velmi dobrá ve všech oblastech týkajících se bezpečnosti,“ uváděli. Pneumatika ContiWinterContact TS 830 se také může zaslouženě pyšnit titulem „nejlepší pneumatika na sněhu“, který jí udělily organizace ADAC, ÖAMTC a TCS.

Dobré hodnocení obdržely také zimní pneumatiky MS plus 66 a MS plus 6 značky Uniroyal i pneumatiky Speed-Grip a Master-Grip značky Semperit, které všechny pocházejí z koncernu Continental. Speciální zimní pneumatiky do deště značky Uniroyal si od ADAC, ÖAMTC a TCS vysloužily hodnocení „doporučujeme“ stejně jako Alpami ověřené zimní pneumatiky značky Semperit. Ústav Stiftung Warentest udělil každé z těchto pneumatik hodnocení „uspokojivá“. Ačkoliv pneumatika Speed-Grip značky Semperit, která patří do tzv. „segmentu kvality“, soutěžila v  testu časopisu ams hlavně s prémiovými pneumatikami, získala hodnocení „doporučujeme“.

Verdikt týkající se levných zimních pneumatik vyráběných v Asii byl opět poměrně jasný. Odborníci na pneumatiky důrazně varovali, že tyto pneumatiky mají otřesně nízký výkon za mokra a v některých případech dokonce i na suchých vozovkách, a proto je nekompromisně zařadili na poslední místa v této skupině. Podle jejich názoru by se kupující neměli nechat ovlivnit extrémně nízkými cenami a částečně také dobrými ekologickými vlastnostmi, protože pokud se týká bezpečnosti, vzbuzují tyto levné pneumatiky značné obavy.

S obratem přesahujícím v roce 2008 24 miliard EUR představuje společnost Continental jednoho z předních světových dodavatelů pro automobilový průmysl. Jako dodavatel pneumatik, brzdných systému, systémů a součástí pro pohonné ústrojí a šasi, přístrojové techniky, automobilové elektroniky a technických elastomerů, přispívá Continental ke zvýšení jízdní bezpečnosti a také k ochraně globálního klimatu. Společnost v současné době zaměstnává přibližně 130 000 zaměstnanců na téměř 190 místech v 35 zemích.

Continental je v Evropě tržním lídrem v oblasti pneumatik pro osobní a lehká užitková vozidla. Celých 30 % nových automobilů vyrobených v Evropě opouští výrobní linky na pneumatikách Continental. Divize pneumatik koncernu Continental je oficiálním partnerem FIFA World Cup 2010TM, který se bude konat v roce 2010 v Jihoafrické republice. Další informace naleznete na stránkách www.ContiSoccerWorld.com, www.ContiFanWorld.com a www.conti-online.com.

 

Barum Continental spol. s r. o.