Úspěch pneumatik Goodyear a Dunlop v evropských testech

Úspěch pneumatik Goodyear a Dunlop v evropských testech

Tisková zpráva

Pneumatiky značek Goodyear a Dunlop dosáhly vynikajících výsledků v devíti významných evropských testech zimních pneumatik

Evropské testy zimních pneumatik potvrdily dominantní postavení značek Goodyear a Dunlop

 

Praha 29. října 2008 - Nezávislé testy německého autoklubu ADAC a respektovaných automobilových časopisů AutoBild, Stitung Warentest a Auto Motor und Sport, ocenily výkonnost pneumatik Goodyear UltraGrip 7+, Goodyear UltraGrip Performance 2, Goodyear Vector 4Seasons, Dunlop SP Winter Response a Dunlop SP Winter Sport 3D.

 

Kvalitu zimních pneumatik Goodyear potvrdily i testy předního zkušebního institutu Test World, sídlícího ve Finsku, a švédského motoristického časopisu Motorforaren, které ocenily vlastnosti zimních pneumatik Goodyear, jenž jsou v prodeji pouze v severní Evropě - Goodyear Ultra Grip Extreme a Goodyear Ice Navi ZEA.

 

"Výsledky testů jsou pro nás obzvláště povzbudivé, " říká Arthur de Bok, president Goodyear Europe, Middle East and Africa. „Věříme, že i na ekonomicky slabších trzích se řidiči budou řídit výsledky testů a pro ´klid duše´ si vyberou pneumatiky, které umožňují vynikající ovládání vozidla v zimních podmínkách."

 

Goodyear UltraGrip 7+ vítězí v testech ADAC

Německý autoklub ADAC srovnával zimní pneumatiky při různých podmínkách na vozovce. Pneumatika Goodyear UltraGrip 7+ v rozměru 195/65 R15 T si zajistila první místo spolu s nejvyšším hodnocením "velmi doporučujeme". Toto hodnocení získala ve stejném rozměru i pneumatika Dunlop SP Winter
Sport 3D.

 

ADAC také testoval 20 zimních a jednu celoroční pneumatiku v rozměru 175/65 R14 T při různých podmínkách na mokrých, zledovatělých a suchých površích. Pneumatika Goodyear UltraGrip 7+ opět získala hodnocení „velmi doporučujeme" , stejně jako pneumatika Dunlop SP Winter Response. U obou pneumatik byla kladně hodnocena zejména jejich „vyváženost" a „výkon na mokru".

 

AutoBild doporučuje pneumatiky Goodyear a Dunlop

Časopis AutoBild testoval jak zimní, tak celoroční pneumatiky. V testu zimních pneumatik vybral pneumatiku Dunlop SP Winter Sport 3D jako nejvýkonnější a udělil jí hodnocení „doporučujeme". Ve stejném testu získala i pneumatika Goodyear UltraGrip Performance 2 hodnocení „doporučujeme". V testech celoročních pneumatik porazila pneumatika Goodyear Vector 4Seasons sedm dalších pneumatik a získala tak nejvyšší příčku.

 

Nejvyšší hodnocení od Auto Motor und Sport a Stiftung Warentest

Časopis Auto Motor und Sport hodnotil 10 pneumatik a ocenil Dunlop SP Winter Sport 3D nejvyšším hodnocením „velmi doporučujeme". Časopis vyzdvihl zejména „velmi dobrou ovladatelnost, dobrý záběr a brzdění na sněhu".

 

Časopis Stiftung Warentest publikoval souhrnné výsledky testů 40 zimních pneumatik prováděných německým autoklubem ADAC a dalšími vysoce respektovanými evropskými autokluby. Pneumatika Goodyear UltraGrip 7+ vyšla z těchto testů jako vítěz, pneumatika Goodyear Vector 4Seasons byla vybrána jako nejlepší celoroční pneumatika.

 

Zimní pneumatiky tvoří asi 30 % nově kupovaných pneumatik v Evropě. Používání zimních pneumatik je vyžadováno zákonem v několika evropských zemích včetně Rakouska, Švédska, Finska a Pobaltských států. V ostatních zemích, jako je Německo a Norsko, jsou zimní pneumatiky „povinné", pokud se motoristé rozhodnou řídit v zimních podmínkách. Speciální úpravu této problematiky má i Česká republika.

 

Goodyear

Goodyear je jedním z největších světových výrobců pneumatik. Společnost zaměstnává přibližně 70 000 pracovníků a své výrobky vyrábí ve více než 60 závodech ve 26 zemích světa.

 

Novinky společnosti Goodyear již více než sto let nasazují laťku pro celý automobilový průmysl. Goodyear je průkopníkem inovační bezpečnostní technologie známé jako RunOnFlat, jež řidiči umožňuje pokračovat v jízdě i po defektu pneumatiky. Goodyear je v této oblasti světovou špičkou: pneumatiky s touto technologií najdeme na různých vozech BMW, cenami ověnčeném Mini, vysoce výkonných vozech Mercedes-Benz a u dalších značek. V roce 2007 Goodyear dodal přes 2,5 milionu pneumatik RunOnFlat.

 

Více informací naleznete na adrese www.goodyearpneu.cz.