Aprílové počasí skončilo, přezouvejte!

Aprílové počasí skončilo, přezouvejte!

Duben se pomalu, ale jistě dostává do své druhé poloviny a počasí se konečně začíná podobat tomu květnovému. Ze začátku měsíce to sice vypadalo, že si letos ještě dlouho užijeme klasické aprílové počasí, kdy slunce střídal déšť, kroupy nebo dokonce sněhové přeháňky. Počasí se však ustálilo celkem brzy.

Zákonem stanovená doba zimních pneumatik skončila již koncem března, autoservisy však silně doporučovaly s přezutím na letní pneumatiky ještě chvíli počkat. Venkovní teplota by se totiž měla pohybovat po celý den nad 7 stupňů, aby tyto pneumatiky vykazovaly požadované vlastnosti. Zkraje dubna teplota klesla někdy až pod bod mrazu, proto byste na letních kolech ohrozili nejen sebe, ale i ostatní účastníky provozu.

Dlouhodobá předpověď počasí nám však slibuje teplé slunečné dny s minimálními výkyvy teplot a to je jasný signál pro všechny řidiče – přezujte svá kola na letní pneumatiky a jezděte bezpečně a bez obav! Nezapomeňte, že zákonem stanovená minimální hloubka dezénu je 1,6 mm. Doporučená hloubka by ale měla být vyšší z důvodu možných komplikací na mokré vozovce. Nízký vzorek pneumatiky nedokáže spolehlivě odvádět vodu a častěji pak dochází ke smykům a aquaplaningu.

A co vy? Máte už přezuto? Vlastníte pneumatiky, které nejsou sjeté nebo jinak poničené? Pokud NE, podívejte se na naši nabídku a v případě nejasností se na nás s čímkoliv obraťte. Jsme tu pro vás!