Barum Polaris 3

Barum Polaris 3

Pneumatika Polaris 3 přináší vynikající záběr na sněhu. Je nástupcem modelu Barum Polaris 2. Její vynikající schopnosti oceníte především při rychlé jízdě v dálničním provozu i na sněhové pokrývce v horských oblastech.  Pokud hledáte ekonomické řešení, jsou pro vás pneumatiky Barum Polaris 3 dobrou volbou.

Dezén Polaris 3 je optimalizován pro provoz v zimních podmínkách. Díky tomuto speciálně navrženému dezénu, který minimalizuje opotřebení, je zaručen vysoký kilometrový výkon pneumatik. Nízký valivý odpor přispívá k úspoře paliva. Bloky v dezénu jsou různě široké a uspořádány spolu s lamelami tak, že umožňují těmto pneumatikám skvělou akceleraci i na zasněženém povrchu, tyto asymetrické bloky rovněž stojí za nízkou hlučností pneumatik. Barum Polaris 3 nabízí vysoký brzdný výkon, což oceníte nejen na zasněžených vozovkách. Více než 1500 obvodových lamel, které poskytují mnoho záběrových hran, zajišťuje velmi dobrý záběr v ne zcela příznivých zimních podmínkách.

Díky již zmíněnému inovovanému uspořádání lamel a dezénových bloků různé výšky, které jsou umístěny laterálně ke sněhu, rozkládá se v těchto pneumatikách lépe tuhost, a tak dochází k menšímu opotřebení. To je důvod, proč mají pneumatiky Barum Polaris 3 vysoký kilometrový výkon. Při jízdě na mokré vozovce oceníte zejména velké ramenní bloky s obvodovou drážkou, které zajišťují vyšší stabilitu a skvělé samočistící vlastnosti pneumatik. Díky těmto velkým ramenním blokům poskytují pneumatiky Barum Polaris 3 dobrou ovladatelnost i na mokrém povrchu.  Obvodové drážky těchto pneumatik jsou opatřeny takzvanými lapači sněhu. Tyto sněhové záběrové hrany se starají o dobrý záběr na sněhu a zabraňují jeho proklouzávání, právě jim vděčí zimní pneumatiky Polaris 3 za výborný brzdný výkon na sněhu. V ramenních blocích je přidaná drážka, díky níž dochází k nižšímu pnutí běhounu. Výhodou této drážky je nižší valivý odpor, a spolu s ním i nižší spotřeba paliva.

Barum Polaris 3 jsou skvělou volbou do zimního počasí.