Continental ContiWinterContact TS 850

Continental ContiWinterContact TS 850

Ještě lepší záběr v zimním období, než jaké nabízela předchozí verze, vylepšený handling, nižší valivý odpor i kratší brzdnou dráhu na mokru, nám slibují pneumatiky Continental ContiWinterContact TS 850. Určeny jsou pro vozy střední třídy a kompaktní automobily.

Díky zvýšenému počtu lamel a bloků, může tato pneumatika skvěle manévrovat i na zledovatělé vozovce, kde se můžete spolehnout na vynikající brzdný výkon. Hrany bloků a lamel se podepisují nejen na lepším brzdném výkonu na ledu i sněhu, ale také na snadnějším přenosu síly při zatáčení, či přejezdu do jiného jízdního pruhu. Dalšími důležitými prvky jsou u pneumatik Continental ContiWinterContact TS 850 zesílená patka a tvrdší hroty, což opět napomáhá lepšímu rozložení laterální síly. Za menší ztrátou energie během jízdy stojí pružná bočnice, a to díky tomu, že se při kontaktu s vozovkou přizpůsobí a nedochází zde k velké deformaci.

Hlavními výhodami, které s sebou přináší pneumatiky Continental ContiWinterContact TS 850 jsou výborná stabilita při jízdě v jakýchkoli zimních podmínkách, úspora energie, kterou zajišťuje nižší valivý odpor spolu s vyšším kilometrovým výkonem. Dále pak posílený brzdný výkon na ledu, mokré vozovce, a dokonce i na sněhu.

Tyto pneumatiky se umisťují na předních příčkách prestižních testů. Vítězem ve své kategorii se staly například v testech Auto Bild (D), vítěz testu zimních pneu (číslo 39/2012), "Stiftung Warentest", test zimních pneumatik 2012 (říjen 2012).

EU štítek pro konkrétní rozměr pneumatik Continental ContiWinterContact TS 850 s označením 205/55R16 91H ContiWinterContact TS850 CONTINENTAL udává velmi příznivé údaje. Jak valivý odpor, tak i přilnavost na mokré vozovce jsou zde hodnoceny stupněm C. Jejich hlučnost je udávána hodnotou 72 dB.

Při vývoji nového tipu, tedy TS 850, se společnost Continental zaměřila na vývoj pneumatik šetrnějších k životnímu prostředí, ekonomičtějších a především bezpečnějších. Proto vytvořily pneumatiku, jejíž konstrukce je skutečně na špičkové úrovni.