Continental trvá na lepším testování pro EU štítky

Continental trvá na lepším testování pro EU štítky

Výrobce pneumatik Continental reagoval na nedávné události požadavkem na zdokonalení dohledu nad systémem evropského trhu s pneumatikami. Konkrétně se tyto požadavky týkali značení evropskými štítky. Německý autoklub, který v nedávné době testoval zimní pneumatiky, spolu s organizací Stifung Warentest odhalil silné nedostatky ve sledování plnění požadavků na pneumatiky. Tyto požadavky jsou právně podmíněny Evropskou komisí.

Když byla testována pneumatika ContiWinterContact TS 850 v rozměru 165/70 R 14, byla u ní zaznamenána brzdná dráha 36,2 m z 80 km/h do úplného zastavení. Tento výsledek se týká testu přilnavosti za mokra. Tato pneumatika byla označena stejným hodnocením na štítku (C), kterým byla označena také pneumatika asijského výrobce, jež při tomto testu dosáhla mnohem horších výsledků, a to hodnoty 49,6 metrů. Rozdíl v přilnavosti byt tedy přibližně neuvěřitelných 13 metrů, přičemž obě pneumatiky byly v přilnavosti na mokru označeny stejnou „známkou“.

 Takový výsledek se samozřejmě společnosti Continental nezdá správné, a proto se vyjádřila pro zpřísnění testovacích podmínek. K případu se vyjádřil jeden z vedoucích představitelů společnosti Continental Christian Koetz: „Je nejvyšší čas, aby byly v případě takovýchto masivních porušení aplikovány odpovídající sankce, které by případné viníky odradily. Jinak bude evropský průmysl výroby pneumatik díky evropským zákonům ve značné nevýhodě, což určitě není záměrem zákonodárců.“

Continental od Evropské komise požaduje konečné stanovisko ohledně vytvoření účinných a důrazných systémů dohledu nad evropským trhem s pneumatikami. Evropská komise i členské státy EU se přesto stále zabývá schvalováním nejrůznějších nových předpisů v jednotlivých regionech a v případě jejich porušení uvaluje na viníky vysoké sankce. Tyto sankce sice mohou motivovat výrobce k dodržování platných předpisů, přesto je potřeba upevnit dohled nad evropským trhem s pneumatikami.


Související produkty

205/55R16 91H ContiWinterContact TS850 CONTINENTAL

205/55R16 91H ContiWinterContact TS850 CONTINENTAL

Dostupnost:
nedostupné
2 497 Kč vč. DPH

Vlastnosti

?
na doplnění informací pracujeme