Debica Frigo 2

Debica Frigo 2

Frigo 2 je zimní pneumatika pro osobní automobily, která slibuje komfort díky své technologicky vyspělé konstrukci, která zajistí vysoký kilometrový výkon a pohodlnou jízdu v zimním období.

Směs běhounu na bázi křemíku, která je u těchto pneumatik použita, je velmi pružná i při velmi nízkých teplotách a podílí se na zvýšení přilnavosti i při náročných zimních podmínkách. Frigo 2 charakterizuje zvýšený počet bočních a obvodových drážek, které napomáhají efektivněji a rychleji odvádět vodu a rozbředlý sníh zpod pneumatiky. Závitové drážky pak snižují riziko aquaplaningu. Zvýšená plocha stopy pneumatiky poskytuje vynikající přilnavost na mokré vozovce i na sněhu a zkracuje tak i brzdnou dráhu. Masivní ramenní bloky zajišťují lepší stabilitu vozidla na silnici a spolehlivost pneumatiky za všech podmínek. Jak už je zmíněno víše, zimní pneumatiky Debica Frigo 2 mají, směrový dezén se širokými obvodovými a bočními drážkami.

A co nám o této pneumatice prozradí evropský štítek? Valivý odpor, který má vliv na úsporu paliva, je podle evropského měření značen stupněm E. Co se týče přilnavosti na mokré vozovce, obdržely pneumatiky Debica Frigo 2 značení F a jejich hlučnost byla změřena na 69-71 dB. Tyto údaje, především hlučnost se liší podle zvoleného rozměru pneumatik.

Společnost Debica je předním polským výrobcem osobních a užitkových pneumatik. V současné době má většinový podíl v této společnosti americký Goodyear. Pneumatiky Debica se prodávají nejen v evropských zemích, ale také například v Americe, či Brazílii. Ve své domovině, tedy Polsku, jsou tyto pneumatiky také velmi oblíbené. To, že se v nich snoubí skvělé vlastnosti, přijatelná cena a bezpečí pro celou rodinu, je jistě jedním z hlavních důvodů, proč se pneumatiky Debica umisťují v prestižních žebříčcích oblíbenosti.