Dokonalé pneumatiky pro zimní sezónu

Dokonalé pneumatiky pro zimní sezónu

Víte jak poznat opravdu ideální pneumatiky pro zimní provoz? Je to jednoduché, budou mít označení 3PMSF. Toto označení získají pneumatiky, které splní určitá kritéria, především z oblasti trakce a brzdění, při testování na zasněženém povrchu. Toto označení se začalo používat po zavedení UNECE 117, což je nařízení Evropské unie z vyhlášky 661/2009, v roce 2012.

Toto označení je spolehlivé také díky tomu, že je nezávislé testování mezinárodních institucí, určilo spolehlivými pro zimní podmínky. Pokud tedy pneumatika splní předem určené podmínky, jsou označeny speciálním symbolem třícípé sněhové vločky. Odtud název 3PMSF, který vychází z anglického Three- Peak Mountain SnowFlake. Ale pozor, vzhledem k tomu, že toto označení není povinné, ale pouze doplňkové, není zcela nutné, aby jej vaše zimní pneumatiky měli, rozhodně je ale dobrou orientační známkou toho, zda se na vybrané pneumatiky můžete spolehnout.

Pokud tedy vybíráte zimní pneumatiky, pak vám tento symbol třícípé sněhové vločky pomůže zjistit, které pneumatiky byly nezávislým testováním prověřeny a splňují podmínky nastavené Evropskou unií. S takto označenými pneumatikami se zkrátka nemusíte bát vyjet v zimě na zledovatělou, zasněženou, či mokrou vozovku. Sněhová vločka zkrátka symbolizuje dokonalost zimního obutí pro váš automobil. Aby tento symbol získali, upravují velké společnosti své pneumatiky, tak, aby vyhověli náročným podmínkám.

Například Pirelli se zaměřila na zvýšení trakce svých pneumatik, a to pomocí prohloubených drážek v běhounu a optimalizaci jejich směru. Tyto úpravy zároveň přispěli také k lepší výkonnosti a životnosti zimních pneumatik nejen pro osobní automobily, ale také pro nákladní vozidla, autobusy až po pneumatiky pro přívěsy od společnosti Pirelli. Nejen u pneumatik Pirelli se můžete s tímto označením setkat. Pokud tedy vybíráte zimní pneu, vločka je tou správnou volbou.

Související produkty

195/65R15 91T Eskimo S3+ SAVA

195/65R15 91T Eskimo S3+ SAVA

Dostupnost:
skladem
1 188 Kč vč. DPH

Vlastnosti

?
na doplnění informací pracujeme