Důležitá role zimních pneumatik

Důležitá role zimních pneumatik

Společnost Bridgestone vyvíjí kvalitní zimní pneumatiky, do jejichž vývoje investuje stále více prostředky. Investice do materiálů i nových technologií běhounů se však společnosti vyplácí, stejně jako vybudování zkušebního polygonu ve Švédsku, kde byla pravděpodobně testována i jejich nová kompletní řada zimních pneumatik pro všechny osobní auta do jakýchkoli zimních podmínek. Pokud vás zajímá, která z řady pneumatik Bridgestone je nejlépe prodávaným modelem, pak je to pneumatika Bridgestone  Blizzak LM001, která je určená pro vozidla typu sedan.

Pro SUV je pak velice oblíbená pneumatika Bridgestone Blizzak LM-80 Evo. Tyto zmíněné pneumatiky jsou bestsellery a za nimi následuje třeba výborná pneumatika Winterhawk 3, což je pneumatika od Firestone. Zimní pneumatiky ve středním cenovém segmentu jsou jednoznačně oblíbeným produktem. Důležité je, že vlastnosti a kvalita všech těchto pneumatik jsou průběžně testovány a procházejí kontrolou nejen díky nezávislým testům evropských časopisů a samostatných organizací. V těchto testech vždy dosahují výborných výsledků, což je další důkaz toho, že se na zmíněné pneumatik můžete bez obav spolehnout.

Proč jsou zimní pneumatiky tak důležité? Míra jejich používání roste především v návaznosti na legislativu jednotlivých zemí. V Evropě mají tyto změny za cíl zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Proto je výměna pneumatik ve většině případů povinností. Ačkoli ve Velké Británii přezouvá na zimní pneumatiky pouhých 8% řidičů, v jiných evropských zemích jsou tato čísla o poznání vyšší. Holandští řidiči přezouvají na zimní pneumatiky ze 45%, Francouzi pak z 23%. Itálie jezdí také bezpečněji, se zimními pneumatikami se tam setkáte u 49% řidičů. Střední Evropa je na tom s mírou přezouvání na zimní pneumatiky asi nejlépe. V Německu jezdí na zimních pneumatikách 88% řidičů a v Polsku je to dokonce 92% svědomitých řidičů, kteří dbají na svou bezpečnost a přezouvají proto na zimní pneumatiky.