Dunlop Grantrek SJ6

Dunlop Grantrek SJ6

Grandtrek je výkonná zimní silniční pneumatika od společnosti Dunlop. Kromě již zmíněného výkonu, se tato pneumatiky vyznačuje také skvělým záběrem a dobrou stabilitou v zimním období, kdy je pro nás bezpečnost na silnicích velmi důležitá. Grandtrek SJ6 slibuje pohodlnou jízdu, k tomuto jízdnímu pohodlí jistě napomáhá i nízká hlučnost pneumatik, zapříčiněná optimalizací dezénu tak, aby snižoval hluk. Dezén běhounu je navržen tak, že zajišťuje vyrovnané opotřebení.

To, co v zimě bezpochyby oceníte, je skvělý záběr této pneumatiky. I v náročném terénu budu vaše vozidlo snadno ovladatelné. Směs běhounu SILICA-PLUS, která byla původně vyvinuta pro závodní automobily, vám zaručí výbornou přilnavost, a to především v mokrých a chladných podmínkách. Díky této speciální směsi nabízí Dunlop Grandtrek SJ6 dobrý brzdný výkon na mokrém a zasněženém povrchu. Efektivní rozptýlení vody zajišťuje směrový vzorek běhounu, který ke zvýšení odolnosti vůči aquaplaningu využívá šesti obvodových drážek.

Ke větší přesnosti řízení je u pneumatik Dunlop Grandtrek SJ6 posíleno spojení s ráfkem. Tato specifická patní oblast napomáhá usnadnit ovládání a díky tomu je zajištěna také mnohem lepší odezva vozovky. To vše stojí za slibovanou přesností a stabilitou těchto pneumatik.

Interní testy společnosti Dunlop hodnotí výkon pneumatik Grandtrek SJ6 velmi pozitivně, především co se týče brzdění na sněhu. Velmi dobře obstály také v ovladatelnosti na zasněženém povrchu i za mokra. O něco horší byl výsledek brždění na mokré vozovce, což dokazuje také stupeň F, který si tato pneumatika vysloužila v této kolonce evropského štítku. Pokud budeme hovořit o úspoře paliva, ani tady není hodnocení EU příliš optimistické, a to stupeň E. Hlučnost pneumatik Dunlop Grandtrek SJ6 byla pro evropský štítek změřena v rozmezí 73 dB – 76 dB.