Dunlop SP WinterSport 4D

Dunlop SP WinterSport 4D

Vlastníte silný vůz a chcete si i v zimním období dopřát skvělou přilnavost a ovladatelnost? Pak jsou tu pro vás pneumatiky SP WinterSport 4D od Dunlop. Ty totiž přináší nejen vyjímečný výkon v zimních podmínkách, ale také skvělou kontrolu a přilnavost za mokra, záběr na ledovém povrchu i sněhu a úsporu paliva.

Pneumatiky Dunlop SP WinterSport 4D potřebují k odvalování méně energie díky své lehké konstrukci. Díky tomu s nimi cestujete s nižšími náklady i emisemi CO2. Na zimních silnicích přináší tyto pneumatiky výjimečný výkon, brzdné vlastnosti i ovladatelnost pro výkonná vozidla. Stabilní výkon v různých podmínkách zajistí multilamelový systém. Různé typy lamel, použité u těchto pneumatik zajistí, že se Dunlop SP WinterSport 4D vypořádají i s velmi vysokými nároky, které zimní na ně počasí klade. Kontaktní plocha je u nových pneumatik Dunlop a ž o 4-8% větší, než dříve. To zaručuje větší kontakt s vozovkou, a lepší odezvu vozovky a mnohem lepší stabilitu i přesnost řízení.

Unikátní dezén běhounu, díky kterému je v kontaktu s vozovkou velké množství ostrých hran, stojí za lepším záběrem na ledu a sněhové pokrývce. Běhoun obsahule také velmi hluboké zářezy, které slouží k přilnutí ke sněhovému povrchu, a tak umožňují lepší přilnavost pneumatiky při stoupání, zrychlování i brždění. Aquaplaningu předcházejí směrové drážky, které rychle a účinně odvádějí vodu z povrchu zimní pneumatiky. Vysoce přilnavá směs běhounu zaručí co možná nejkratší brzdnou dráhu na mokré vozovce.

4D Sipe System je technologie, která využívá rozdělení běhounu do mnoha bloků, což zvyšuje tření a stabilitu v zatáčkách. Velkou výhodou tohoto systému je vynikající boční přilnavost na sněhu, kterou nabízí. S 4D systémem bude i zatáčení na sněhu mnohem jednodušší.

Co říká o pneumatikách Dunlop SP WinterSport 4D evropský štítek? Hovoříme-li o valivém odporu, tedy zároveň i úspoře paliva, pohybuje se hodnocení mezi stupni C-F. Přilnavost na mokru je hodnocena stupnic B-E a hlučnost pneumatik byla naměřena v rozmezí 66-73dB. Tyto hodnoty se liší, podle konkrétních rozměrů pneumatik.