Dunlop Sport FastResponse

Dunlop Sport FastResponse

Představujeme vám pneumatiku Sport FastResponse od vyhlášené společnosti Dunlop. Tato pneumatika se vyznačuje hned několika skvělými vlastnostmi, a proto není divu, že je tolik oblíbená mnohými řidiči osobních automobilů.

Dunlop Sport FastResponse nabízí velmi vysokou míru ovladatelnosti za mokra, skvělé hodnoty vykazuje v rámci interních testů Dunlop i při brždění na mokru a snižování rizika aquaplaningu. Podle těchto testů se také vyznačuje velice dlouhou životností. Letní pneumatiky Sport FastResponse nabízejí velmi citlivé řízení za mokra i za sucha, spolu se skvělou odezvou vozovky díky Dunlop touch technology®. Kromě opravdu bravurního výkonu na mokré vozovce, nám mohou nabídnout také skvělou kontrolu v zatáčkách, díky tuhým ramenním blokům v asymetrickém běhounu. To vše je doplněno nízkou spotřebou a již zmíněnou dlouhou kilometrovou životností. Ovladatelnost pneumatiky Sport FastResponse vylepšuje i speciální technologie složení směsi běhounů. Ta obsahuje vysoký podíl siliky a zvyšuje tak přilnavost pneumatiky za mokra, čímž dochází také ke zkrácení brzdné dráhy vozidla. Mimo to je tato směs vyvinuta tak, že snižuje valivý odpor, a s tím také souvisí minimalizace ztrát energie a opotřebení pneumatik. To vše vede k úspoře paliva.

Hlučnost tohoto typu pneumatik byla podle evropského značení vyměřena na 67 dB – 71dB. Míra valivého odporu pneumatiky, která má vliv na úsporu paliva se podle rozměrů pohybuje mezi stupni C-F. Velmi úspěšné jsou však SP Sport FastResponse co se týče přilnavosti na mokru, zde je značení o poznání lepší, než u mnohých konkurenčních pneumatik, a to A-C.