Extrémní rychlost a rekordní bezpečí, to je ContiSportContact™ Vmax

Extrémní rychlost a rekordní bezpečí, to je ContiSportContact™ Vmax

Společnost Continental si uvědomuje důležitost bezpečnosti velmi výkonných supersportovních a tuningových vozů, které jsou schopné dosáhnout rychlosti větší než 300 kilometrů za hodinu. Právě pro řidiče takových vozů vyvinuli pneumatiku určenou pro superrychlou jízdu, která i při rychlostech nad tři sta kilometrů za hodinu zaručuje bezpečnost.

Pneumatika ContiSportContact™ Vmax je tak první pneumatikou na světě, která je schválená pro provoz na komunikacích, kde je povolená rychlost až 360 kilometrů za hodinu. Je díky tomu zapsaná i v Guinessově knize rekordů.
 

Bezpečná jízda i za extrémních rychlostí

Model vychází z konstrukce velmi úspěšné pneumatiky ContiSportContact™ 2 a má tak výborné jízdní vlastnosti. Dezén pneumatiky a její kostra jsou speciálně upravené nejnáročnějším technickým požadavkům. Aby nedocházelo k přehřívání, je hloubka dezénu mírně snížená a má více drážek na vnitřní straně pneumatiky. Tyto chladicí drážky spolu s hlubšími a širšími drážkami na vnější straně pomáhají zlepšit rozptýlení tepla a umožňují dynamickou a bezpečnou jízdu i při velmi vysokých rychlostech.

Profil dezénu je navíc vybavený i četnými paprsky, které jsou také speciálně vyvinuté kvůli vysoké rychlosti. Vývojáři mysleli i na velmi dobrou přilnavost auta k vozovce: zesílená bočnice na pneumatice navíc zaručuje maximálně přesné vedení stopy i při velmi vysoké odstředivé síle. Garantuje tak i skvělou odezvu řízení.

O bezpečnost jízdy při zatáčení ve vysokých rychlostech se navíc stará i přizpůsobený profil běhounu s rozdílnými poloměry zakřivení.