Goodyear Cargo Marathon, pohodlí a výkon v jednom.

Goodyear Cargo Marathon, pohodlí a výkon v jednom.

Pneumatika, kterou si přední automobilový výrobci vybrali jako tovární pneumatiku pro některé své modely. Mezi modely továrně obuté pneumatikami Goodyear Cargo Marathon patří Volkswagen T5, Renault Master, nebo Mercedes- Benz Sprinter a Fiat Doblo-Facelift.

A jaká jsou hlavní přednosti tohoto modelu pneumatik? Letní pneumatiky Cargo Marathon se pyšní svou tichostí, skvělým záběrem na kluzké a mokré vozovce, výbornou odolností proti aquaplaningu a dobrou odolností. To vše vám zaručí pohodlnou jízdu.

Běhoun pneumatiky je uzpůsoben tak, aby snižoval hlučnost. Ta podle evropského štítku dosahuje hodnot 69-72 dB. Míru rizika aquaplaningu snižuje přítomnost širokých drážek, které velmi účinně odvádějí vodu. Proto se nemusíte bát ani jízdy na mokré vozovce, kde pneumatiky Goodyear Cargo Marathon pomáhají udržet kontrolu nad vaším vozidlem. Speciální složení směsi běhounu s polovičním obsahem siliky je totiž vytvořena pro lepší přilnavost za mokra. Záběr na mokré vozovce pak pomáhají udržovat lamely běhounu. K rovnoměrnému a optimálnímu rozložení váhy napomáhá čtyřžebrový vzorek běhounu, který zároveň zvyšuje záběr a odolnost pneumatik.

Podle velikosti pneumatik se i u Goodyear Cargo Marathon podstatně liší značení na EU štítku. Jedná-li se o míru valivého odporu pneumatiky, která má vliv především na úsporu paliva, pohybuje se značení ve velkém rozpětí mezi stupni B-E. Schopnost brždění na mokré vozovce, tedy přilnavost na mokru už se na stupnici pohybuje v menším rozsahu, a to mezi stupni B-C.

Pneumatiky Goodyear Cargo Marathon jsou rozhodně skvělou volbou, pokud hledáte symbiózu pohodlí, výkonu a dobré ovladatelnosti. A nejen to, podle interních testů společnost Goodyear jsou tyto pneumatiky kromě velmi dobré ovladatelnosti na suché i mokré vozovce, také šetrné k životnímu prostředí.