Goodyear UltraGrip 8

Goodyear UltraGrip 8

Nejen lepší ovladatelnost, přilnavost a kratší brzdnou dráhu na sněhu, ale také vysokou odolnost proti aquaplaningu, nabízí zimní pneumatika Goodyear UltraGrip 8.

Goodyear použil u těchto pneumatik speciální technologii, která zlepšuje ovladatelnost v zimních podmínkách. Tato technologie se nazývá Goodyear 3D BIS® a zaručí vám dobrou ovladatelnost, jak na mokré, tak i na suché vozovce. UltraGrip 8 si poradí i s ledem, sněhem, či sněhovou břečkou. Dezén ve tvaru písmene V, zajišťuje dobrou ovladatelnost i při opotřebení pneumatiky. Při jízdě se vozovky dotýká poměrně velká plocha gumy, čímž se zvyšuje kontrola nad vozidlem i na  kluzké vozovce. Vysokou přilnavost i při teplotách nižších než 7 °C, zajistí směs běhounu, speciálně určená pro zimní podmínky. Ta také způsobuje nižší míru opotřebení, a tedy i vyšší kilometrovou životnost pneumatik UltraGrip 8.

Stejná technologie, jaká stojí za dobrou ovladatelností, stojí i za kratší brzdnou dráhou, kterou pneumatiky Goodyear UltraGrip 8 slibují. Je to právě systém zámkových bloků, díky kterému mají tyto pneumatiky až o 3 procenta kratší brzdnou dráhu, než je u konkurenčních pneumatik zvykem. ( test byl proveden institutem TÜV SÜD Automotive)

Tyto zimní pneumatiky jsou také vysoce odolné vůči aquaplaningu. Ten je hrozbou nejen na mokré vozovce, ale také na sněhové břečce. Pro tyto případy jsou pneumatiky UltraGrip 8 vybaveny dvojitou drážkou ve tvaru V. Jedna odvádí vodu, zatímco druhá kontroluje přilnavost na sněhu. Tato dvojitá V drážka kontroluje jízdu při tání a na mokré vozovce.

A co nám o pneumatice Goodyear UltraGrip 8 říká EU štítek? Míru valivého odporu, která má vliv také na spotřebu paliva, hodnotí podle rozměru pneumatiky stupni C-G. Co se týče přilnavosti na mokrém povrchu a schopnosti na takovém povrchu brzdit, setkáváme se s hodnocením v rozmezí C-E. Hlučnost pak byla naměřena mezi 66dB a 71dB.