Goodyear UltraGrip 8 Performance

Goodyear UltraGrip 8 Performance

Pro kruté sněhové podmínky je tady vysoce výkonná pneumatika UltraGrip 8 Performance od léty prověřeného výrobce, společnosti Goodyear. Tato zimní pneumatika je určena do náročných sněhových podmínek, ve kterých slibuje vysokou odolnost vůči aquaplaningu, vysoký výkon i na zledovatělém povrchu a možnost sebevědomého řízení vozidla na sněhu. Její dezén byl vyvinut tak, aby šetřil palivo.

Za šetrností pneumatik Goodyear UltraGrip 8 Performance stojí jejich lehká konstrukce, snižující valivý odpor, emise CO2. Plocha, která je při jízdě v kontaktu s vozovkou, je velmi rozsáhlá, to znamená, že má velký vliv na lepší ovladatelnost pneumatiky Goodyear UltraGrip 8 Performance na ledu. Za nízkých teplot se můžete spolehnout na směs běhounu s obsahem siliky, která zachová dobrou přilnavost i při krutých zimních podmínkách.

V zimě je také vysoké riziko aquaplaningu. To je však u pneumatik Goodyear UltraGrip 8 Performance sníženo díky speciálním hydrodynamickým drážkám běhounu, které odvádějí vodu velmi rychle a tím pomáhají udržet kontrolu nad vozidlem nejen za mokra, ale také na sněhové břečce, kterou můžeme v zimním období tak často vídat na cestách.

Jízda na sněhu obvykle nebývá jednoduchá, pneumatiky Goodyear UltraGrip 8 Performance si s ní ale poradí velmi dobře. Poskytují vynikající přilnavost a skvěle brzdí na zledovatělém sněhu, a to díky 3 různým typům lamel, které byly při jejich výrobě použity. Velkou výhodou na zasněženém povrchu je středové žebro, které má tvar pilky a funguje takřka doslova jako sněžný pluh. Jeho úkolem je zachytávat se za povrchový sníh a poskytovat tak mnohem větší záběr.

Evropský štítek udává u těchto pneumatik hodnoty od stupně C do stupně F, mluvíme-li o úspoře paliva, respektive jejich valivém odporu. Stupeň C byl pneumatikám Goodyear UltraGrip 8 Performance udělen v rámci přilnavosti na mokré vozovce a to bez ohledu na rozměry. Hlučnost se pohybuje mezi 67 a 70dB.