Goodyear UltraGrip 9

Goodyear UltraGrip 9

Goodyear jakožto největší výrobce pneumatik na světě se zastoupením na 6 kontinentech, přináší zimní pneumatiku Ultragrip 9.

Tato zimní pneumatika je k dostání ve 33 rozměrech od 14 do 16 palců a je určena pro malá až střední vozidla. Oproti předchozím modelům vyniká vylepšenou výkonností na sněhu. Díky tomu, že lamely a okraje běhounu byly navrženy tak, aby poskytovaly optimální tvar otisku pneumatiky, a to bez ohledu na prováděný manévr, pneumatiky poskytují skvělou odezvu při řízení, zatáčení, brzdení i zrychlování. Velké množství hran a lamelů na ramenních bocích zajišťuje lepší ovladatelnost na sněhu. Hustota lamel spolu s hranatějším otiskem pomáhá k lepší výkonnosti na ledu. Kompaktní ramenní bloky s 3D BIS technologií garantují kvalitní brzdné vlastnosti, a to především na mokrých vozovkách.

 

Pneumatiky Ultragrip 9 mají vyšší přilnavost na mokrém povrchu díky speciální směsi plastifikátorů, které obsahují pryskyřici. Velkou předností je dlouhodobá výkonnost v zimních měsících. Ta je zajištěna hlubokými lamelami, které poskytují spolehlivý výkon i přesto, že se pneumatika postupně ojíždí. Velkým unikátem těchto pneumatik je speciální indikátor ve tvaru sněhové vločky integrovaný do běhounu. Díky němu mohou spotřebitelé jednoduše sledovat míru opotřebení pneumatik.