Hospodárnost, ovladatelnost a bezkompromisní životnost, to je nová Firestone Destination HP

Hospodárnost, ovladatelnost a bezkompromisní životnost, to je nová Firestone Destination HP

Letní offroad pneumatika, novinka Firestone Destination HP, chce oslovit především řidiče městských crossoverů a SUV. Majitelům slibuje snadnou ovladatelnost na mokru, hospodárnost a skvělou úroveň jízdní stability na suché i mokré vozovce.

Jednou z předností pneumatiky je její odolnost vůči aquaplaningu. Zajišťuje ji hned několik konstrukčních vlastností pneumatiky. Optimalizované rozdělení drážek, které rychle odvádějí vodu mezi povrchem vozovky a pneumatikou, se starají o velmi dobrou ovladatelnost na mokré silnici. Brzdění a ovládání na vodě vylepšuje i centrální 3D drážka, která zvyšuje tuhost bloků dezénu pneumatiky, ale nijak nebrání průtoku vody. Přilnavost k vozovce navíc maximalizují i ramenní bloky ve tvaru „μ”, které zvyšují i přesnost řízení a rychlost reakcí vozu na pokyny řidiče.

Jedinečná bezpečnost

Jedinečný povrch pláště mimo jiné snižuje i nepravidelné opotřebení pneumatiky, protože napomáhá rovnoměrnému rozložení tlaku. Přispívá tak také bezpečnosti vozu: čím méně se pneumatika opotřebuje, tím stabilnější bude.
Výrobce slibuje, že model Destination HP vydrží v oblasti bezpečnosti až o pětatřicet procent více než konkurenční modely. Sportovní dezén běhounu totiž vývojáři navrhli tak, aby byl maximálně ovladatelný a měl dobrou trakci při průjezdu zatáčkou.
Model pneumatiky je na evropském trhu už od loňského jara, i když zpočátku nabízel jen deset různých velikostí pro kola s ráfkem šestnáct až sedmnáct palců.