Jak vybrat ty správné zimní pneu pro Váš vůz?

Jak vybrat ty správné zimní pneu pro Váš vůz?

Mnoho lidí zajímá, jak postupovat při výběru zimních pneumatik pro jejich vozidlo. Je to výborná otázka. Všechna vozidla jsou uváděna na trh s charakteristickými rysy a jedinečnými vlastnosti, aby byly konkurenceschopné. Očekávali bychom tedy, že pro každé vozidlo musí existovat speciální pneumatiky navržené pro konkrétní značku i typ auta tak, aby byl dodržen jeho optimální výkon a vlastnosti, kterými výrobce argumentuje při jeho prodeji. Bohužel tomu tak není.

V reálu byste měli vybírat zimní pneu podle toho kde a jak v zimě jezdíte. A jak poznáte který typ pneumatik je lepší právě pro Vás?

 

Základem je, odpovědět si na následující otázky:

  • jezdím ve městě, na okresních silnicích nebo po dálnici?
  • najezdím v zimě hodně kilometrů?
  • plánuji se starat o své vozidlo na několik let dopředu?

Podle odpovědí...


Pokud v zimě nenajezdíte mnoho kilometrů, řídíte hlavně ve městě a občasně na okresních silnicích budou Vám stačit například pneumatiky Firestone Winterforce nebo Goodyear Ultra Grip.

Pokud jste úplně opačný případ, tzn. jezdíte každý den, na dlouhé trasy a i po dálnici, budou pro Vás ideální například pneumatiky Nokian Hakkapeliitta 5 nebo R, Michelin X-Ice Xi2, Michelin Primacy, Michelin Pilot Alpin , Yokohama IG20 Iceguard

Poslední variantou je, že jezdíte často po vedlejších silnicích, okreskách. V takovém případě budou pro Vás skvělou volbou například pneumatiky Nokian Hakkapelliitta 5 nebo R, Yokohama Iceguard IG20, Yokohama G072, Bridgestone Blizzak WS-70 nebo DM-V1, Firestone Winterforce, Goodyear Ultra Grip.

 

Ve finále pro Vás tedy může být levnější zaplatit za nové zimní pneu více


Závěrem tedy, pokud chcete své vozidlo používat ještě nějaký ten rok, investovat do vysoce kvalitní zimní pneumatiky může být cenově výhodnější řešení.

Vysoce kvalitní zimní pneu jsou extrémně odolné, takže budete moci cestovat na delších trasách a pneumatiky Vám vydrží po delší dobu.

 

 

 

Zdroj. auto123.com