Jedna pneu v létě i v zimě, s novou Michelin CrossClimate už to nebude jen sen

Jedna pneu v létě i v zimě, s novou Michelin CrossClimate už to nebude jen sen

Ať je, jak je, buďte vždy připravení, dalo by se zjednodušeně napsat o nové pneumatice CrossClimate. Michelin ji na trh uvede v květnu 2015. Podle výrobců novinka spojuje ty nejlepší vlastnosti zimní i letní pneumatiky. Z letních verzí převzala životnost a skvělou přilnavost na mokré i suché vozovce, ze zimní pneumatiky zase skvělou brzdnou dráhu. Je určená především řidičům, kteří jezdí v místech, kde jsou zima a sníh spíše výjimečné.

Nejedná se jen o reklamní tah, pneumatika je pro používání v zimě schválená a má logo 3PMSF, které řidiče opravňuje pneumatiku používat i v zemích, kde je ze zákona povinné mít v zimních měsících na autě zimní pneumatiku.
 

Díky čemu je nová CrossClimate tak výjimečná?

Nová pneumatika CrossClimate kombinuje tři technologie, které zajišťují její výborné vlastnosti. Jednou z nich je inovovaná směs běhounu, která je mimořádně pružná a zlepšuje schopnost pneumatiky přilnout k povrchu vozovky za jakýchkoli klimatických podmínek. Navíc nový běhoun snižuje produkování tepla a tím optimalizuje energetickou účinnost pneumatiky.

Jedinečný je i vzorek dezénu, který má tvar V a do sebe zapadající 3D lamely. Tato kombinace zajišťuje skvělou přilnavost na sněhu, a to jak bočně, tak podélně.

Vzorek dezénu má navíc i samoblokovací 3D lamely, které na sněhu vytváří „efekt drápů” a díky tomu ještě lépe drží a zvyšují navíc záběr pneumatik. Díky samoblokovacím lamelám má však pneumatika i lepší stabilitu. Navíc zlepšuje i chování pneumatiky na suchém povrchu a maximalizují její životnost.

Skvělým vlastnostem pneumatiky navíc přispívá technologie EverGripTM, která ještě více prodlužuje životnost pneumatiky a zlepšuje výborné jízdní vlastnosti za sucha i za mokra.

Nová pneumatika bude k dostání v třiadvaceti různých rozměrech, od 15 do 17 palců. Výrobci očekávají, že to pokryje až sedmdesát procent evropského trhu. Další rozměry vytvoří v následujícím roce.