Letní pneumatiky jsou nyní tabu

Letní pneumatiky jsou nyní tabu

Kdo teď ještě cestuje s letními pneumatikami, měl by rychle přezout na zimní. Protože v zimních podmínkách a nejvíce o víkendech se očekává, že v některých oblastech, musí být pneumatiky přizpůsobeny povětrnostním podmínkám.

Ti, kteří to nedodržují, podle ADAC nejenom ohrožují bezpečnost silničního provozu, ale v nejhorším případě také musí počítat s právními důsledky. Pokud s letními pneumatikami dojde k nehodě, jedná se o hrubou nedbalost. Pokud bude řidič přistižen bez zimních pneumatik, hrozí mu pokuta od 40 eur a ztráta jednoho bodu.

Pokud je silniční provoz narušen kvůli letním pneumatikám, pokuta je 80 eur a ztráta jednoho bodu. Letní pneumatiky jsou na ledu, sněhu, rozbředlém sněhu a za jinovatky zakázané. Se značkou "povinná zimní výbava" se však v Německu nesetkáte. Podle ADAC mají letní pneumatiky použité v zimě delší brzdnou dráhu, snižuje se jízdní stabilita v zatáčkách a je ohrožena bezpečnost. Navíc na zasněžených nebo zledovatělých vozovkách jsou letní pneumatiky prakticky neovladatelné.

Pokud motoristy překvapí náhlý příchod zimy a ještě nemají přezuto na zimní, měli by popřemýšlet o tom, zda auto nenechat raději v garáži. Pokud Vás překvapí sníh na dlouhé cestě, použijte dálnici pokud je to možné. Tam probíhá zimní údržba nejdříve. Pro zimní pneumatiky platí: vždy kontrolujte hloubku dezénu. Minimální právní hloubka u pneumatik je 1,6 mm.

Podle ADAC jsou ale zimní pneumatiky s hloubkou vzorku menší než 4 mm, nevhodné pro použití v zimě. Měly by být nahrazeny novými pneumatikami. Pokud chcete pneumatiky z top nabídky, vybírejte rychle. Nejlepší produkty - například ty, které se umístily na předních místech v testu ADAC - jsou obvykle velice rychle vyprodané.

 

 

 

Zdroj: adac.de