Letní užitková pneumatika Sava Trenta

Letní užitková pneumatika Sava Trenta

Jméno SAVA jednoznačně připomíná tradici. Ta se odráží i v pneumatice TRENTA, letní užitkové pneumatice určené pro dodávky do váhy 3,5 tuny. Tento typ pneumatiky se vyznačuje svou spolehlivostí a dlouhou trvanlivostí. To se však nijak zásadně neodráží na její ceně, která i přes výhody TRENTY zůstává na dostupné úrovni. Sava nám u této pneumatiky slibuje symbiózu kvalitní konstrukce, skvělého kilometrového výkonu a spolehlivé manipulace.

Běhoun pneumatiky SAVA TRENTA je přizpůsoben náročnějším podmínkám, se kterými musíme u dodávkových vozidel počítat. Tvar běhounu zajišťuje dobrou ovladatelnost nejen na suché, ale také na mokré vozovce.

SAVA TRENTA je určena pro použití na všech nápravách dodávek a lehkých nákladních vozidel. Slibuje vysoký kilometrový výkon a její odolná konstrukce zajistí delší životnost.

Evropský štítek pro typ 195/70R15 C 104R TRENTA SAVA, který najdete v našem e-shopu, udává následující hodnoty. Valivý odpor, a tedy vliv na úsporu paliva je značen stupněm C, stejné hodnocení si tato pneumatika vysloužila i v rámci dalšího kritéria, kterým je přilnavost na mokru. Hlučnost této konkrétní TRENTY byla změřena na 71 dB.

Společnost SAVA, která pochází ze Slovinska, je dnes jedním z nejúspěšnějších výrobců pneumatik ve střední Evropě. Historie této značky se začala psát už v roce 1921. Odo roku 2004 patří SAVA firmě Goodyear, díky tomu se v nových pneumatikách značky Sava odráží i technologie a zkušenost společnosti Goodyear. Slovinská továrna se specializuje na zimní a letní pneumatiky, které jsou určeny pro osobní automobily. V dnešní době však továrny této značky najdeme i v jiných evropských zemích. Jen v té slovinské se ročně vyrobí více než osm milionů pneumatik.