Matador MP92 Sibir Snow SUV M+S

Matador MP92 Sibir Snow SUV M+S

Pneumatiky Matador MP92 Sibir Snow SUV M+S jsou určeny pro provoz v zimní sezóně. Mají moderní nesměrový asymetrický dezén a jsou určeny pro vozy 4x4 a SUV. Klasický provoz v zimě, i výlety do horských oblastí, to vše tyto pneumatiky zvládnou hravě. Bezpečná jízda v zimních podmínkách a skvělý záběr jsou jejich hlavními výhodami. „Snow“ v názvu značí, že se jedná o zimní pneumatiky určené do evropských zimních podmínek, tyto pneumatiky nepoužívají hroty. 


Velké množství záběrových hran a příčných drážek, agresivní design dezénu, to jsou důvodu, proč se sníh lépe zachytí v dezénu pneumatiky MP92 Sibir Snow SUV M+S, což zajistí lepší interakci se zasněženou silnicí. Také lepší výkon je podpořen vysokým počtem záběrových hran. Drážky ve tvaru písmene Z zabezpečují vynikající trakci na zasněžené vozovce, dobrý jízdní výkon na ledu a rozbředlém sněhu a mají vliv i na vyvážené brzdné vlastnosti. V tuhých zimních podmínkách oceníte především výborné brzdné vlastnosti těchto pneumatik, a to i na mokré vozovce, kde je díky tomu výrazně sníženo riziko aquaplaningu. 3D lamely v blocích vzoru pneumatik Matador MP92 Sibir Snow SUV M+S zaručují větší tuhost a velmi dobrou ovladatelnost pneumatik na mokré i zasněžené vozovce. Výše uvedené atributy, jako například 3D lamely, či optimalizovaná tuhost dezénu, spolu s rozdílnou velikostí dezénových bloků, zabezpečují rovnoměrné rozložení tlaku, nižší opotřebení a v neposlední řadě i komfortní jízdu. Rozdílně široké bloky také napomáhají omezení hlučnosti pneumatik.


A co nám o těchto pneumatikách poví EU štítek? Pro konkrétní typ 205/70R15 96H MP92 Sibir Snow SUV MATADOR udává následující údaje. Valivý odpor, který má vliv na spotřebu paliva, je hodnocen ne příliš příznivým stupněm F. Na druhou stranu, pokud se zaměříme na vlastnost přilnavosti na mokru, zde evropský štítek udává vcelku příznivý stupeň C. Co se týče hlučnosti pneumatiky Matador MP92 Sibir Snow SUV M+S, ta byla změřena na 71 dB.