Michelin Pilot Sport 3 - sportovní pneumatiky s úctou k životnímu prostředí.

Michelin Pilot Sport 3 - sportovní pneumatiky s úctou k životnímu prostředí.

Pneumatika oceněná v rámci ADAC LÉTO 2013 v rozměru 225/45 R17 W/Y. MICHELIN Pilot Sport 3 je určena pro vysokovýkonné sedany a sportovní vozidla. Tato letní pneumatika vyniká nadprůměrnou energetickou úsporou, vysokou životností. Tyto vlastnosti byly prověřeny mimo jiné i patnácti vítězstvími v závodech Le Mans 24 Hours. Vzhledem k tomu, že je řada MICHELIN Pilot Sport homologována pro více než 200 modelů vozidel, není divu, že ji oceňují také výrobci vozidel, a to za citlivější reakce na řízení, které vám zaručují větší požitek z jízdy.

Podle testů německé nezávislé zkušební organizace TÜV SÜD Automotive z roku 2009 na pneumatikách 245/40ZR18 Y v porovnání s pneumatikami MICHELIN Pilot Sport PS2, vykazuje MICHELIN Pilot Sport 3 větší jízdní stabilitu v zatáčkách a jejich brzdná dráha na mokré vozovce je kratší o 3 metry.

Optimální přilnavost na mokré vozovce zajišťuje takzvaný protiskluzový systém. Profil pneumatiky Pilot Sport 3 je optimalizován tak, že umožňuje bezpečnou jízdu i v případě louží, to znamená, že u těchto pneumatik při kontaktu s větším množstvím vody nedochází podle výrobce ke vzniku aquaplaningu, jako u mnohých konkurenčních pneumatik.

Pneumatika nese na bočnici označení „GREEN X“. Co pro vás toto označení znamená? Pneumatika MICHELIN Pilot Sport 3 je vyrobena z revoluční směsi pryže, která vám poskytne vynikající přilnavost na mokrém povrchu, dlouhou životnost a nižší spotřebu paliva. Označení „GREEN X“ zaručuje maximální možnou energetickou úsporu, tyto pneumatiky napomáhají ke snížení spotřeby paliva, a také ke snížení emisí CO2.