Nebojte se ledovky, pomůžeme vám ji zvládnout

Nebojte se ledovky, pomůžeme vám ji zvládnout

Mráz poleví, o víkendu hrozí ledovka hřímají v zimě téměř týdně palcové titulky českých deníků a často je těžké kvůli nim nepropadnout panice. Řidiči nadávají, silničáři nestíhají a brzdná dráha vašeho auta se na ledu může až desetkrát prodloužit. Letošní zima se sice podobá mnohem víc jaru, ale zmrzlý povrch na silnicích už i letos potrápil nejednoho řidiče a ledovka ještě může způsobit nejednu nepříjemnost. Co v takovou chvíli dělat? Pořídit si kvalitní zimní pneumatiky. Některé modely teď u nás navíc pořídíte se slevou.

Základní vlastností nových pneumatik by samozřejmě měla být především dobrá přilnavost, a to nejen na sněhu a ledu, ale i na mokrém povrchu. S výběrem správného modelu vám mohou pomoci i nejrůznější testy pro spotřebitele, které kromě jízdních vlastností pneumatik posuzují i další charakteristiky, například hlučnost, rychlost opotřebení či vliv na spotřebu paliva.

Pokud patříte mezi řidiče, kteří mají z ledu na silnici panickou hrůzu, zkuste například pneumatiky Continental ContiWinterContact TS850 pro rozměr 185/60 R15, získaly totiž nejlepší známku pro jízdní vlastnosti na ledu. Mezi rozměry 225/45 R17 získaly nejlepší známku hned tři modely pneumatik, a to Continental ContiWinterContact TS850, Bridgestone Blizzak LM-32 S a Michelin Alpin A4. Na výsledky celého testu se můžete podívat zde.

Další možností, jak se vyhnout zimní nástraze číslo jedna, je pozorně sledovat místa, na kterých hrozí námraza a v případě, že si nevěříte, raději vůbec nevyjíždět. Pokud si však myslíte, že vám lepší zimní pneumatiky pomůžou zlepšit řidičské sebevědomí, neváhejte se na nás obrátit o pomoc, rádi vám poradíme s výběrem.