Nokian Hakkapeliita R2 - skvělá přilnavost v zimním kabátě

Nokian Hakkapeliita R2 - skvělá přilnavost v zimním kabátě

Společnost Nokian přináší novinku na trhu zimních pneumatik, pneumatiku Hakkapeliita R2, která byla opět vyvinuta podle přísných severských kritérií.  U této pneumatiky navíc zaplesá srdce každého zeleně smýšlejícího člověka, jelikož nabízí mimořádnou úsporu paliva a především také nižší emise oxidu uhličitého.

Použitím nové směsi běhounu, přizpůsobením jeho tvaru a díky konceptu Cryo Crystal, jsou tyto pneumatiky ještě lepší, co se týče bezpečnosti na ledu, mokré vozovce a sněhu, než předchozí typ pneumatiky, Nokian Hakkapeliita R. Co je to koncept Cryo Crystal? Tato technologie napomáhá k optimalizaci podélné a boční přilnavosti pneumatiky. Lepší přilnavosti na zledovatělém povrchu, dosahují tyto pneumatiky díky použití částic ve tvaru mnohohranného krystalku, které působí velmi podobně, jako vestavěné hroty. K povrchu přilnou právě díky hranám a při postupném opotřebení pneumatiky, se vynoří další krystaly obsažené v pneumatice, a ty tak přináší jakousi rezervní přilnavost. Vzhledem k takto speciální gumové směsi, není divu, že výrobce slibuje opravdu skvělé odvalování pneumatik. Směs běhounu obsahuje mimo jiné také řepkový olej, který slouží jako katalyzátor ve směsi kryogenického silanu, Díky obsahu řepkového oleje, je pneumatika Nokian Hakkapeliita R2 odolnější vůči protržení, což znamená její delší životnost a mnohem lepší přilnavost na ledu a sněhu. Vliv na lepší přilnavost má také vysoký obsah přírodní gumy, ta je totiž přizpůsobivá velmi široké škále teplotních podmínek.

Vzor běhounu této zimní pneumatiky je opatřen sítí speciálních zářezů, ty jsou účinné zejména pro snížení tření na mokrém ledě na minimum. Při zatáčení a brzdění jistě oceníte výstupky v běhounu, které slouží k odvedení bláta a sněhu pryč z povrchu pneumatiky. Aquaplanningu se vyhnete díky kapsovitým zářezům, které se starají o zajištění pevného kontaktu s vozovkou.

Pokud chcete zažít komfort podle severských standardů, zvolte pneumatiky Nokian, jejich širokou nabídku najdete v našem e-shopu.