Nokian Line

Nokian Line

Novinka od společnosti Nokian, letní pneumatika, která byla navržena pro vysoce výkonná vozidla, zvítězila letos hned v několika prestižních testech. Podívejme se tedy na její hlavní přednosti.

Pneumatika Nokian Line bravurně zvládá změny stavu silnice v letním období, přizpůsobí se tak velmi snadno suché i mokré vozovce. Díky přepadovým drážkám a speciálním Cross-block lamelám, které najdeme na středních žebrech pneumatiky, se může pyšnit vynikající přilnavostí, a to i za deště. Tyto lamely se navíc spolu s pevným žebrem podílejí i na zajištění stability. Již zmíněné přepadové drážky předcházejí aquaplaningu a díky svému tvaru účinně odvádějí vodu i v případě, že je pneumatika již opotřebovaná. Bezpečné řízení i při extrémních situacích a vysokých rychlostech zajišťuje silné středové žebro. Společnost Nokian vyvinula speciální novou směs běhounu, inteligentní siliku, která velmi dobře pracuje v širokém rozsahu teplot a zvyšuje přilnavost na mokrém povrchu. Je také odolnější proti opotřebení a napomáhá k tomu, že se pneumatika Nokian Line vyznačuje velmi nízkým valivým odporem. Pro letní pneumatiky Nokian typický dezén nabízí komfortní řízení a skvělou ovladatelnost vozidla v zatáčkách.

Podle evropského značení spadá Nokian Line na stupnici úspory paliva do kategorie C, co se týče přilnavosti na mokré vozovce, tam je hodnocena stupněm B. Hlučnost těchto pneumatik je zde vymezena 70ti dB.

Tyto pneumatiky jsou zároveň ohleduplné k životnímu prostředí, díky svým jedinečným vlastnostem přispívají k nižší spotřebě paliva a snížení emisí CO2.