Nokian WR D3

Nokian WR D3

Jedinečná kombinace pohodlné a bezpečné jízdy za každého počasí, to je nová pneumatika  Nokian WR D3 se šípovým vzorem. Vhodné jsou pro malá a střední vozidla a pro řidiče, kteří očekávají bezpečnou jízdu doprovázenou úsporou paliva. Tato zimní pneumatika je dokonale chráněna proti vzniku aquaplaningu na rozbředlém sněhu i vodě a šetří palivo díky nízkému valivému odporu.

Společnost Nokian používá při výrobě svých pneumatik moderní nanotechnologické postupy, nová inovativní řešení a materiály, díky kterým disponují pneumatiky Nokian WR D3 nadprůměrnou jízdní stabilitou a přilnavostí, a to i v rychle se měnícím počasí, tolik typickém pro evropskou zimu. Díky speciálnímu dezénu Cool Touch, disponují pneumatiky WR D3 vynikající ovladatelností a skvělou stabilitou jízdy. Tento inovativní dezén se zasazuje i o nízký valivý odpor a vysokou odolnost pneumatik. Symetrický dezén pneumatiky Nokian WR D3 s vysokým obsahem lamel udržuje svou pevnost a tuhost, díky tomu je zaručena vysoká přilnavost s vozovkou. Cool Touch dezén omezuje zahřívání pneumatiky, které bývá často způsobeno nadbytečným pohybem lamel. Nízký valivý odpor znamená spotřebu paliva a také nižší množství emisí CO2.

Ještě nebezpečnější, než je ledový povrh, nebo voda, na níž může docházet k rizikovému aquaplaningu, je údajně rozbředlý sníh. U těchto zimních pneumatik je sníženo riziko aquaplaningu na rozbředlém sněhu, pomocí směrového dezénu se šikmými a odsazenými hranami obsaženými v přední části dezénového bloku.  Toto nové řešení efektivně odvádí sníh i vodu z drážek dezénu, odvod vody a rozbředlého sněhu z kontaktní plochy pneumatiky Nokian WR D3 urychlují také speciální leštěné drážky. Pneumatiky Nokian WR D3 mají WSI, tedy ukazatel zimní bezpečnosti a DSI, tedy indikátor opotřebení. Tento prvek se nachází na jednotlivých blocích pryže, udává v milimetrech stávající hloubku hlavních dezénových dráže. Tyto ukazatele napomáhají kontrole bezpečnosti pneumatik.

Nokian WR D3, to jsou pneumatiky, které jsou uzpůsobeny zimním podmínkám a přináší pohodlnou jízdu s pocitem bezpečí.