Nová severská zimní pneumatika ICE ZERO FR

Nová severská zimní pneumatika ICE ZERO FR

Pirelli představilo nový produkt, kterým je zimní pneumatika ICE ZERO FR. Díky tomu posiluje své postavení v segmentu severských zimních pneumatik. Tyto pneumatiky mají speciální konstrukci dezénu, strukturu i novou směs, díky kterým mohou skandinávští a ruští řidiči bezpečně jezdit jak v obydlených oblastech, tak i na dálnicích na pneumatikách s hřeby, které však nejsou tipicky omezeny ve své použitelnosti. Právě nárust prodeje tohoto typu pneumatik bez hřebů v severských zemách, byl zřejmě impulsem k vývoji pneumatiky ICE ZERO FR.

Pneumatiky ICE ZERO FR jsou k dostání hned ve 30 různých velikostech. Od 14” až do 19”. K dospozici jsou i 4 velikosti verze Run Flat, a to velikosti 2x 16”, 17” a 18”. Touto naídkou je pokryta většina automobilů a SUV na trhu. Pirelli má navíc, podle oficiálního textu, s takovým typem pneumatiky premiéru na evropském trhu.

Při vývoji a navrhování pneumatiky ICE ZERO FR bylo hlavním kritériem zajištění bezpečnosti a přilnavosti na mokrém a zasněženém povrchu, v terénu a maximální trakce a brzdný výkon na sněhovém podkladu. Právě jízda na sněhu je u tohoto typu pneumatiky důležitá, a proto mají ICE ZERO FR vlastnost vypuzování sněhu. Díky tomu mají tyto pneumaiky skvělou stabilitu, a to i ve vyšších rychlostech na suchém i mokrém asfaltu.

Právě rozšíření nabídky zimních pneumatik, které jsou určeny do extrémních podmínek, je součástí strategie společnosti Pirelli, jejímž cílem je specializace nabídky pneumatik, tak, aby uspokojili potřeby svých zákazníků co možná nejlépe. Pirelli má vedoucí postavení na trhu zimních a letních pneumatik ve střední Evropě a právě v segmentu severských zimních pneumatik její postavení značně posiluje.