Nové nepřehlédnutelné technologie pneumatik Continental

Nové nepřehlédnutelné technologie pneumatik Continental

V poslední době se objevilo hned několik nových technologií, které přináší společnost Continetal. Ty se zaměřují především na komfortní a bezpečnou jízdu. Pojďme si tedy představit technologie ContiSilentTM, ContiSealTM a konstrukční systém SSR.
 

ContiSilentTM

Technologie ContiSilentTM se postará o nižší hlučnost uvnitř vozidla, a to až o 9 dB, při zachování špičkového výkonu pneumatik. Pneumatiky využívající tuto technologii slibují tu nejtišší jízdu na každém povrchu. Tato technologie byla vyvinuta na základě stále častějších požadavků automobilek i řidičů, kteří volali po tišší a hlukově komfortnější jízdě.

Pneumatiky s ContiSilentTM, jsou vybaveny vnitřním tlumičem z polyuretanové pěny pod běhounovou částí pneumatiky, který působí svým tlumícím účinkem při odvalování pneumatik. Hluk v interiéru vozidla může být díky této technologii nižší až o 9dB, a to na jakémkoli povrchu, což přináší komfort všem pasažérům. Důležité je, že tato technologie nijak neovlivňuje klíčové parametry pneumatik, ani jejich výkonnost. Brzdění, handling i výkonnost pneumatik na mokrém povrchu tedy zůstávají s ContiSilentTM neměnné. Další výhodou je, že pneumatiky s touto technologií si při montáži nenárokují speciální ráfky, či postup, a tak mohou být montovány na jakýkoli typ vozidla.

Letní pneumatiky s ContiSilentTM z řady ContiSportContact 5 P již na své vozy instaluje třeba Audi. Obouvají je modely RS 6 Avant a RS 7 Sportback.


ContiSealTM

Samozacelení pneumatiky až do průměru 5mm přináší technologie ContiSealTM. Tato technologie je jednou z významných konstrukčních inovací. Tento systém pro zacelení defektů představila společnost Continental již v roce 2008 a systém pro zacelení poškozených běhounů je nyní dostupný i pro české řidiče.

Síla ContiSealTM spočívá v tom, že až v 80% případů, kdy dojde k protržení běhounu pneumatiky do velikosti 5 mm, pneumatika se sama zacelí a umožní tak bezpečnou jízdu do nejbližšího pneuservisu. Této jedinečné vlastnosti budoucnosti je dosaženo díky vrstvě viskózní tmelící látky, která je umístěna mezi rameny na vnitřní gumě pneumatiky. ContiSealTM tak může buď obklopit vniklý předmět, nebo vzniklou trhlinu zaplnit a zajistit tak, aby nedošlo k poklesu tlaku vzduchu v pneumatice. I tato technologie je použitelná u všech typů vozidel, je aplikována jak na zimní, tak i na letní pneumatiky a zachovává jízdní vlastnosti standardních pneumatik Continental.

Nejprodávanější pneumatikou v České republice s technologií ContiSeal™ je údajně ContiSportContact 5 v rozměru 235/45 R17 94 W a 235/40 R18 95 W.
 

Konstrukční systém SSR

Benefitem bezpečnostní konstrukce SSR je možnost dojezdu až 80 km s pneumatikou bez hustícího tlaku. Zkratka SSR znamená SelfSupportingRunflat a tento systém mobility zajišťuje bezpečný provoz vozidla i v případě nečekaného úniku vzduchu z pneumatiky. Dojezd 80km při rychlosti do 80 km/h je umožněn především díky zesílené bočnici. Systém je natolik funkční, že se může stát, že si řidič úniku vzduchu v první chvíli ani nevšimne. Proto je doporučováno nainstalovat do vozidla funkční systém kontroly tlaku, který poškození ohlásí na přístrojové desce. Pro montování SSR systému je potřeba schválení výrobce ráfků kol.