Nové pneumatiky Bridgestone H-Steer a H-Drive

Nové pneumatiky Bridgestone H-Steer a H-Drive

 

Na mezinárodním veletrhu Reifen 2012 v Essenu se poprvé představily nové pneumatiky Ecopia H-Steer 001 a Ecopia H-Drive 001 (velikost 315/70 R22.5). Jsou to nejvíce ekologické a ekonomické nákladní pneumatiky, které Bridgestone vyvinul.

Speciálně konstruované pneumatiky poskytují radikálně nižší valivý odpor,spotřebu paliva a dopad na životní prostředí, při zachování celkové úrovně výkonnosti pneumatiky a bezpečnosti.

Pneumatiky H-Steer a H-Drive využívají exkluzivní směs NanoPro-Tech ™, díky které se snižuje valivý odpor. Zároveň se však nesnižuje výkonnost pneumatiky v oblastech jako je hnací trakce, přilnavost za mokra nebo kilometrový výkon.

 

Snížení spotřeby paliva o 4,4%

Nezávislé silniční testy* ukazují, že Ecopia H-Steer 001 a Ecopia H-Drive 001 poskytují oproti současné sérii Ecopia nižší valivý odpor o 18,9%, respektive o 26,5%. To odpovídá snížení spotřeby paliva přibližně o 4,4%. Přitom palivo představuje asi 25 procent celkových nákladů na dálkovou dopravu.

"Kromě nezávislých testů, byla také zpětna vazba od zákazníků vůči novým pneumatikám velmi pozitivní", říká Harald Van Ooteghem, hlavní manažer marketingu Bridgestone Europe.

V loňském roce začala společnost Bridgestone dodávat pneumatiky Ecopia hlavním výrobcům vozidel. Během tohoto roku se uskuteční omezený prodej těchto pneumatik vybraným zákazníkům, aby byla získána zpětná vazba před oficiálním prodejem většího sortimentu rozměrů.

 

* Testy v červenci 2011 prováděla německá společnost TÜV SÜD Automotive GmbH, která je součástí vysoce respektované mezinárodní technické servisní organizace TÜV SÜD Group.

 

 

Zdroj: www.bridgestonenewsroom.eu